میزبانی منطقه آزاد انزلی از بزرگترین رویداد علمی ورزشی کشور

نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی در ورزش و سومین کنگره ملی دستاوردهای علوم ورزشی و سلامت کشور به همراه اولین نمایشگاه ملی تجهیزات و فناوری ورزش و سلامت در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های منطقه آزاد انزلی برپا می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، با همکاری دانشگاه گیلان، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و استانداری گیلان، از ۳۰مرداد لغایت اول شهریورماه منطقه آزاد انزلی میزبان سه رویداد ملی در حوزه ورزش کشور است که با محوریت توسعه کارآفرینی و گردشگری ورزشی و گردشگری سلامت با توجه به ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی، استان گیلان و کشورمان؛ از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد کار آفرینان جوان پیشرو و نام‌آوران ورزش کاسپین برپا می‌گردد.

بر این اساس، فیزیولوژی ورزشی و تغذیه، آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، رفتار حرکتی و روانشناسی ورزشی و بیومکانیک ورزشی محورهای اصلی سومین کنگره ملی دستاوردهای علوم ورزشی و سلامت کشور را تشکیل می‌دهد و مدیریت بازاریابی و کارآفرینی در ورزش، گردشگری ورزشی و اوقات فراغت، مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت اماکن ورزشی و مدیریت رسانه‌های ورزشی نیز محورهای نخستین کنگره ملی مدیریت راهبردی در ورزش را در برمی‌گیرد که با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و به میزبانی منطقه برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، در این دو کنگره علمی از مقالات برتر ارجاع شده به هیات علمی تجلیل به عمل خواهد آمد و تعدادی از مقالات در طول برگزاری کنگره‌ها به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

ازجمله مهم‌ترین بخش‌های جنبی رویدادهای مزبور، برگزاری اولین نمایشگاه ملی تجهیزات و فناوری ورزش و سلامت است که با حضور شرکت‌های تولید کننده محصولات ورزشی، پزشکی ورزشی و تولیدکنندگان فعال داخلی در این حوزه در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های منطقه آزاد انزلی برقرار می‌باشد. از سوی دیگر، همایش بزرگ ورزش همگانی ویژه بانوان، برگزاری ۱۲کارگاه علمی و تخصصی در حوزه علوم ورزش به همراه قدردانی از اساتید پیشکسوت علوم ورزشی و تجلیل از تعدادی از قهرمانان امید المپیک از دیگر بخش‌های جنبی این مجموعه رویداد علمی-ورزشی عنوان شده است.

گفتنی است، علاوه بر اداره کل ورزش و جوانان استان و پژوهشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و‌ پرورش، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان نیز در این رویدادها همکاری دارند.