مرتضی بانک اظهار داشت:

می‌خواهند با جنگ روانی درباره آمدنیوز، دولت را گوشه رینگ قرار دهند

در حالی که جواد کریمی‌قدوسی برای بار دیگر درباره بازداشتی‌های مرتبط با آمدنیوز در دولت قبل خبر داده، معاون کل نهاد ریاست جمهوری دولت یازدهم می‌گوید در دولت قبل اصلا چنین موضوعی اتفاق نیفتاده است و همان تیم قبلی بدون تغییر مشغول فعالیت هستند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق به نقل از رویداد‌۲۴، ترکش‌های دستگیری روح‌الله زم مدیرکانال آمدنیوز تمامی ندارد و احتمالا تا مدتی ادامه دارد. در روزهای گذشته جواد کریمی‌قدوسی در توئیتی خبر داد که افرادی در نهاد ریاست جمهوری که با پرونده روح‌الله زم مرتبط بودند، بازداشت شده‌اند. این خبر بلافاصله توسط حراست نهاد ریاست جمهوری تکذیب شد و علیرضا خان‌کرمی رئیس حراست نهاد در گفت‌وگویی که با رویداد‌۲۴ داشت، گفت: «هیچگونه بازداشت و حتی احضاری در نهاد صورت نگرفته و اگر اتفاقی بیفتد، همان لحظه به اطلاع حراست نهاد رسانده می‌شود.»

ماجرای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری با توضیح حراست نهاد مشخص شد و این بار کریمی‌قدوسی در توئیتی دیگر نوشت: «سال‌۹۶ در موج اول دستگیری ادمین‌های تلگرامی آمدنیوز، چهار رابط روح‌الله زم یکی در دفتر حسام‌الدین‌آشنا مشاور ویژه رئیس‌جمهور دومین رابط در مجموعه ارتباطات دفتر ریاست جمهوری، سومین رابط در دفتر مرتضی بانک و چهارمین رابط در قوه قضائیه که با این کانال در ارتباط بودند، تحت تعقیب قرار گرفتند.»

علی ربیعی سخنگوی دولت به این خبر واکنش نشان داد و گفت: «دستگیری چند تن در نهاد ریاست جمهوری کذب است و امیدوارم مقام‌های قضایی در پرونده ‌آمدنیوز اتهامات بی‌پایه‌ای که مایه تشویش اذهان عمومی می‌شود را مورد رسیدگی جدی قرار دهند.»

مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می‌گوید: جریان تندرو علیه دولت جنگ روانی به راه انداخته و از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند؛ مثل عملیات روانی که این روز‌ها به راه افتاده است.

مرتضی بانک می‌گوید: سال‌۹۶ که آقای کریمی‌قدوسی به آن اشاره کرده، بنده معاون کل نهاد بودم و آنجا هیچگونه احضار، دستگیری و بازداشتی در ارتباط با آمدنیوز یا دیگر رسانه‌های معاند وجود نداشت. اگر چنین بود، الان باید چندین کارمند تغییر می‌کردند، در حالی که اگر شما بررسی کنید، متوجه می‌شوید که تیم کارمندان اصلا تغییری نکرده و هیچ فردی حذف نشده است؛ بنابراین نمی‌شود ادعا کرد افرادی بازداشت شده‌اند، بدون اینکه در تیم اداری مجموعه تغییری صورت بگیرد. الان ایام نزدیک به انتخابات مجلس است، احتمالا از این سخنان بیشتر بشنویم.

او ادامه می‌دهد: دولت در دوره‌ها تحریم‌ها شرایط سختی را گذراند و در کنار آن تلاش کرد حاشیه‌هایی مثل اعتراضات خیابانی مشهد که به سراسر ایران کشیده شد را حل کند تا بتواند با کمترین تنش فعالیت کند. این کار نتیجه داد و شما دیدید قیمت طلا و دلار و خودرو کنترل شد، اما عده‌ای علاقه دارند دولت به همان شرایط بازگردد و مدام در گوشه رینگ قرار داشته باشد.

مشاور رئیس‌جمهور می‌گوید: چنین روندی باعث می‌شود دولت به جای تمرکز بر حل مشکلات، وقت خود را برای مقابله با عملیات روانی صرف کند.

مرتضی بانک می‌گوید: سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد هیچگونه بازداشتی در مجموعه دولت، قوه قضاییه و نهاد‌های نظامی وجود نداشته است. ما از این موضوع بسیار خوشحالیم، اما بخش ناراحت کننده این است که چرا برخوردی اتهامات بدون دلیل انجام نمی‌شود؟ آقای رئیسی اقدامات بسیار موثری در مدت کوتاه ریاست خود بر قوه قضائیه انجام داده و امیدواریم برای برخورد با چنین رفتار‌هایی نیز برنامه‌ریزی شود تا در فضای سیاسی و اجتماعی کشور شاهد چنین موضوعاتی نباشیم و این تفکر به افکار عمومی منتقل شود که هیچ جریانی در برخورد با اقدامات غیرقانونی حاشیه امن ندارد.