همزمان با روز جهانی کودک:

نخستین مدرسه بین‌المللی در جزیره کیش افتتاح شد

نخستین مدرسه بین‌المللی جزیره کیش و هشتمین مدرسه بین‌المللی کشور با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، همزمان با روز جهانی کودک نخستین مدرسه بین‌المللی جزیره کیش با ۳۶دانش‌آموز در مقطع پیش دبستانی و دبستان فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با تبریک روز جهانی کودک و با اشاره به راه‌اندازی دو مجموعه خانه کودک و مدرسه بین‌المللی در این روز بر ارتقای کیفیت آموزش و پرورش به عنوان یک مبحث جدی تاکید کرد.

غلامحسین مظفری با اشاره به حضور فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران و کارشناسان کشورهای خارجی در جزیره کیش با توجه به موقعیت‌های ویژه جزیره اظهار داشت: اتفاقات خوبی در جزیره کیش در مباحث علمی و آموزشی در شرف وقوع است که علاوه بر تقویت کیفیت آموزشی در جزیره کیش، می‌تواند با بهره‌گیری از نیروهای توانمند و جوانان جزیره نویدبخش آینده‌ای درخشان برای کیش باشد.

 

راه‌اندازی مرکز نوآوری با بدنه‌ای از کیش

مظفری با تاکید بر اینکه ورود قوامی‌نژاد به عنوان ریاست آموزش و پرورش، انتظار و توقع ما را از این نهاد بالا برده است، از افتتاح مرکز نوآوری و فناوری کیش و تشکیل شورای راهبردی جزیره کیش در آینده‌ای نزدیک خبرداد و افزود: در این شورا که با حضور معاون وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌های برتر کشور، ریاست جهاد دانشگاهی و همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته و سومین جلسه آن نیز در هفته آینده در حال برگزاری است، امیدواریم در این حوزه پایلوت خوبی برای کشور باشیم.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم مرکز نوآوری و فناوری کیش یک مرکز قوی و استاندارد باشد باید اتصال و ارتباط و پایه اصلی آن از بدنه کیش باشد و در آن از ظرفیت‌های دانش‌آموزان، دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و کیشوندان استفاده شود که در این صورت می‌تواند منشاء اثرات مثبت برای رونق کیش و خدمات باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش سرمایه‌گذاری در راستای تاسیس نخستین مجتمع آموزشی بین‌المللی کیش را یک سرمایه‌گذاری اصولی برشمرد و از موسسان این مجموعه که با فراز و فرودها و مشکلات بسیاری درمسیر راه‌اندازی این مجموعه روبرو بودند که از آن با قدرت عبور کردند، تقدیر کرد.

 

آموزش مهم‌ترین راه آبادانی کشور

موسس مجموعه آموزشی بین‌المللی کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه آموزش و پرورش همواره از اولویت‌های کشور بوده و هست، افزود: شاید یکی از مهم‌ترین راه‌های آبادانی و پیشرفت کشور و جوانان ما از مسیر دسترسی به آموزش میسر شود.

عبادی با اشاره به ارتقای کیفیت آموزش در کشور در سال‌های اخیر افزود: سیاست امروز آموزش و پرورش کشور افزایش سطح آموزش و ارتقاء در حد استاندارهای بین‌المللی است و خوشبختانه منطقه آزاد کیش دارای ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل در این حوزه است و می‌تواند در آموزش‌های بین‌المللی در کشور پایلوت باشد.

موسس مدارس هوشمند در کشور با بیان اینکه این مجموعه آموزشی ظرفیت گسترش در حوزه «آی‌.تی» و «آی‌.سی‌.تی» و فناوری‌های جدید را دارد تا به عنوان مدارس هوشمند از آن نام برده شود.

رئیس آموزش و پرورش کیش نیز با تقدیر از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص نگاه ویژه به این حوزه و توسعه آن در جزیره کیش افزود: بهترین سرمایه‌گذاری برای توسعه پایدار در هر کشور، توسعه‌ای است که برنامه‌های آن عناصر توسعه را وارد ذهن کودکان می‌کنند.

سیدجواد قوامی‌نژاد افزود: ایجاد زمینه‌های توسعه در ذهن کودکان می‌‌تواند عامل رشد اجتماعی، عاطفی، فیزیکی و جسمی آینده کودکان و نوجوانان شود.

 

تدوین نظام آموزش بین‌الملل جمهوری اسلامی

وحید یعقوبی معاون هماهنگی و نظارت مراکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور نیز در این مراسم با اشاره به اینکه آموزش و پرورش می‌تواند معجزه‌ساز در کشور باشد، از تدوین نظام آموزش بین‌الملل جمهوری اسلامی خبر داد و افزود: امیدواریم این مجموعه آموزشی براساس استانداردهای بین‌المللی در آینده‌ای نزدیک به عنوان الگویی در کشور مطرح شود.

گفتنی است، نخستین مدرسه بین‌المللی کیش که به گفته مسئولان این مجموعه آموزشی مطابق با استانداردهای جهانی برنامه‌ریزی شده و به زبان انگلیسی تمامی آموزش‌های خود را ارائه می‌کند، با حمایت بخش خصوصی، آموزش و پرورش کیش و همکاری دانشگاه شریف، سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت خود را همزمان با روز جهانی کودک در جزیره مرجانی کیش آغاز کرد.