نشست هم‌اندیشی بانوان فعال اجتماعی در سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد

به منظور رشد و ارتقاء جامعه زنان منطقه آزاد اروند، فعالین عرصه های اجتماعی، سیاسی و هنری دور هم جمع شدند. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در نشستی با عنوان هم‌اندیشی بانوان فعال اجتماعی به دعوت امور بانوان سازمان منطقه آزاد اروند و با حضور عبدالله کعبی عضو هیات مدیره، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، […]

به منظور رشد و ارتقاء جامعه زنان منطقه آزاد اروند، فعالین عرصه های اجتماعی، سیاسی و هنری دور هم جمع شدند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در نشستی با عنوان هم‌اندیشی بانوان فعال اجتماعی به دعوت امور بانوان سازمان منطقه آزاد اروند و با حضور عبدالله کعبی عضو هیات مدیره، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، مریم منصوری دستیار ویژه مدیرعامل در امور بانوان و تنی چند از دیگر مدیران سازمان منطقه آزاد اروند با جمع کثیری از بانوان فعال در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی برگزار شد.

مریم منصوری ضمن اشاره به اهمیت تشکیل این جلسه گفت: هدف از این گردهمایی شناخت مسائل و مشکلات منطقه و آسیب‌شناسی در امور زنان است که قطعا بانوان حاضر در جلسه با بیان ایده‌ها و دیدگاه‌های خود می‌توانند در روند رفع و اصلاح مشکلات موجود، به امور بانوان سازمان منطقه آزاد اروند کمک کرده و با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود در برداشته شدن این گام مهم نقش ایفا کنند.

منصوری با تاکید بر اینکه این جلسه صرفا نمایشی و سمبولیک نبوده و قطعا خروجی خواهد داشت، گفت: هر چه دیدگاه‌ها متفاوت‌تر باشد، قطعا تصمیم‌گیری‌های بهتری نیز خواهیم داشت.

وی همچنین از حضور مردان در کنار زنان به عنوان بازوی موثری یاد کرد و گفت: هر چه در این مسیر مردان بیشتری در کنار ما باشند، به طور یقین موفق‌تر خواهیم بود؛ چراکه توسعه اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه هر دو جنس در کنار هم قرار بگیرند.

عبدالله کعبی این نشست را یک اتفاق مثبت ارزیابی کرد و گفت: تاثیرگذارترین قشر جامعه بانوان هستند و تجربه ثابت کرده هر کجا مسئولیتی به آنها واگذار شود، به بهترین شکل ممکن انجامش می‌دهند.

وی افزود: اعتقاد راسخ دارم تاثیر بانوان در جامعه، خانواده و فرهنگ بسیار پررنگ‌تر از مردان است، از همین روی حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی را یکی از نیازهای جامعه می‌دانم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند نیز با تایید گفته‌های عبدالله کعبی و با اشاره به جایگاه ارزنده زنان در جامعه عنوان کرد: زنان امروز در کشور ما با توجه به مرتبه‌ای که دارند باید مدیریت‌های بیشتری را نیز در جامعه به عهده بگیرند.

نعمت‌زاده حرکت‌های مردمی را در کنار گام‌های دولت از واجبات خواند و افزود: مردم ما باید یاد بگیرند که منفعل نبوده و در جاهایی که دولت به هر دلیل ورود نمی‌کند خودشان بتوانند با همبستگی و تشکیل سازمان‌های مردم نهاد، این خلاء‌ها را پر کنند.

سیدمرتضی نعمت‌زاده خاطرنشان کرد: در جامعه زنده، مردم به دنبال راه‌حل هستند نه مرثیه‌خوانی، چراکه تا مردم پیش نروند دولت هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند نیز از سلب اعتماد مردم نسبت به شرایط کنونی گفت و افزود: با توجه به این عدم اعتماد شکل گرفته در جامعه، تعامل و همکاری فعالین عرصه‌های اجتماعی با دستگاه‌های دولتی می‌تواند یک شروع تازه باشد و اگر این تعامل ادامه پیدا نکند، هیچ تغییر و تحولی صورت نخواهد گرفت.

در ادامه، بانوان حاضر در جلسه هر یک جداگانه با توجه به حوزه فعالیت‌شان به ارائه مشاهدات، نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند و قرار بر این شد تا این نشست‌ها به طور مستمر و هدفمند برگزار شود، تا رسیدن به هدف نهایی.