در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با رئیس فدراسیون قایقرانی کشور مطرح شد:

نقش بی‌بدیل منطقه آزاد قشم در توسعه و موفقیت ورزش کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با رئیس فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق،در این دیدار که با هدف معرفی ظرفیت‌های جزیره در حوزه ورزش‌های آبی برگزار شد، علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: قشم ظرفیت تبدیل شدن به قطب ورزش‌های آبی کشور را دارد.

وی با اشاره به توانمندی‌های قشم در حوزه ورزش‌های آبی به ویژه ورزش‌های زیرمجموعه هیات قایقرانی، گفت: وضعیت جغرافیایی، آب و هوای مطبوع، وزش بادهای مناسب، دریایی آرام و امنیت حاکم بر سواحل قشم در دل خلیج فارس، این جزیره را به محلی مناسب برای تمرکز ورزش‌های آبی همانند قایقرانی و غواصی تبدیل می‌کند.

سهرابیان با تاکید بر سیاست‌های دولت مبنی بر جذب سرمایه خارجی و ارزآوری افزود: توسعه فضاهای مناسب برای ورزش‌های آبی در قشم، زمینه حضور اردوهای تیم ملی و برگزاری مسابقات بین‌المللی را فراهم کرده که ارزآوری بالایی برای منطقه و کشور به همراه دارد.

رئیس فدراسیون قایقرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: قشم با داشتن آب و هوای معتدل در فصول زمستانی می‌تواند به عنوان یک پایگاه ورزش‌های آبی برای کشورهای اروپایی و کشورهای نیمکره شمالی باشد.

 

قشم، ظرفیتی قابل دسترس برای ورزشکاران کشور

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز با تاکید پتانسیل منطقه در حوزه ورزش‌های هوایی و دریایی اظهار داشت: احداث یک دهکده ورزشی با امکانات و خدمات کامل برای فعالان ورزشی کشور، یک فرصت مناسب برای ایفای نقش موثر منطقه آزاد قشم در توسعه و موفقیت ورزش کشور است.

حمیدرضا مومنی افزود: گسترش ورزش های تخصصی هم در توسعه گردشگری و هم درآمدزایی مردم این منطقه تاثیرگذار است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی و ریشه‌های تمدنی جزیره در حوزه فعالیت‌های دریایی و آبی افزود: شناسایی قابلیت‌های خاص و ویژه قشم در چند رشته ورزشی مشخص، با برنامه‌ریزی مدون و جامع به توسعه گردشگری ورزشی منجر می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: وجود یکی از دو کریدور هوایی جهان در قشم و برگزاری فستیوال‌های مختلف ورزش‌های هوایی که با استقبال جهانی همراه بوده، جزیره را در حوزه ورزش‌های هوایی به دنیا معرفی کرده است.

به گفته مومنی، ظرفیت جنگل‌های حرا در سواحل شمالی جزیره و آب‌های آرام در سواحل جنوبی آن، برخورداری از فرودگاه بین‌المللی با پروازهای متعدد به کشورهای همسایه و سفر گردشگران خارجی به قشم بدون نیاز به اخذ ویزا می‌تواند این منطقه را به گزینه مناسبی جهت برگزاری اردو تیم‌های ملی سراسر دنیا کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان بر لزوم توسعه زیرساخت‌های ورزش‌های آبی در جزیره تاکید کرد و عنوان داشت: ورزش‌های آبی این منطقه نیز باید همانند ورزش‌های هوایی به سطح ملی و بین‌المللی برسد.