نقش بی‌بدیل منطقه آزاد چابهار در توسعه گردشگری منطقه
نقش بی‌بدیل منطقه آزاد چابهار در توسعه گردشگری منطقه

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌بدیل منطقه آزاد چابهار در جذب توریست‌های خارجی و داخلی، گفت: مدیریت افراد بومی مسیر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان را هموارتر کرده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیم یارمحمدی در رابطه با تاثیر منطقه آزاد چابهار بر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان، گفت: چابهار یکی از مناطق آزاد ایران است که با توسعه‌ کارکردهای گردشگری به عنوان یکی از اهداف توسعه‌ای، می‌تواند تحقق بخش توسعه‌ منطقه‌ای در جنوب شرق کشور باشد.

 

مدیریت افراد بومی مسیر توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان را هموارتر کرده است

یارمحمدی افزود: متاسفانه مدیریت این منطقه دائما در حال تغییر بوده و موفقیت مقبولی در بسترسازی جایگاه منطقه آزاد چابهار نداشته است، هر چند اخیرا با مدیریت‌ افراد بومی که اطلاعات و ارتباطات بسیار خوبی در اختیار دارند، مسیر پیشرفت منطقه آزاد چابهار و توسعه گردشگری استان سیستان و بلوچستان هموارتر شده است.

 

تاثیر بسزای منطقه آزاد چابهار در جذب توریست‌های خارجی و داخلی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار در جذب توریست خارجی و داخلی، تصریح کرد: وجود جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی غنی مردم این خطه از کشور و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از پتانسیل گردشگری در تنها بندر اقیانوسی کشور آینده‌ای مثبت را برای فعال‌سازی امر گردشگری در جنوب شرق کشور ترسیم نموده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: تحول در نظام مدیریت گردشگری منطقه و جهت‌گیری به سوی مدیریتی واحد و همه‌جانبه‌نگر با مشارکت و همفکری مردم محلی در تمامی مراحل برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های توسعه گردشگری می‌تواند مسیر توسعه استان و منطقه آزاد چابهار را متحول کرده و بیشترین تاثیر را در توسعه توریسم منطقه داشته باشند.