نقش مهم شورای مشورتی جوانان در تصمیم‌سازی جامع و موثر در منطقه آزاد ماکو/ باید زمینه‌های حضور، مشارکت و فعالیت جوانان در همه عرصه‌ها فراهم شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ این شورا در واقع نقش مهمی در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری جامع و موثر در منطقه آزاد ماکو ایفا می‌کند. به گزارش اخبار آزاد مناطق،‌ غلامرضا سلیمانی در دومین جلسه شورای مشورتی جوانان منطقه آزاد ماکو افزود: این شورا با حضور نزدیک به ۳۰نفر تشکیل و برای آنان حکم صادر […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ این شورا در واقع نقش مهمی در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری جامع و موثر در منطقه آزاد ماکو ایفا می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق،‌ غلامرضا سلیمانی در دومین جلسه شورای مشورتی جوانان منطقه آزاد ماکو افزود: این شورا با حضور نزدیک به ۳۰نفر تشکیل و برای آنان حکم صادر می‌شود تا ضمن بسترسازی برای افزایش مشارکت جوانان و نخبگان منطقه از نظرات مشورتی آنان در عرصه مختلف استفاده شود.

وی مشارکت جامعه محلی در توسعه منطقه را خواستار شد و گفت: اندیشکده توسعه منطقه شکل گرفته و باید با همکاری اندیشکده و دانشگاه‌های منطقه با همکاری شورای مشورتی جوانان، مرکز تحقیقات و توسعه شکل بگیرد.

سلیمانی با تاکید بر ضرورت حضور جوانان در عرصه های مختلف تصمیم‌سازی و مدیریتی اضافه کرد: باید زمینه‌های حضور، مشارکت و فعالیت قشر جوان در همه عرصه‌ها فراهم شود و یکی از راهکارهای آن ایجاد شورای مشورتی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: با برنامه‌ریزی و اقدام عملی در این زمینه باید ترکیبی بین ذهن‌های جدید و آینده‌نگر و تجربیات عمیق گذشته ایجاد کنیم تا واقعیت‌های جامعه تبین و در بخش دولتی و خصوصی تصمیم‌های مناسب و کارسازی اتخاذ شود.

سلیمانی یافتن راه کار اجرایی مبتنی بر تحقیقات علمی و دانشگاهی توسط نخبگان منطقه را برای عبور از وضعیت اقتصادی و مشکلات اقتصادی خواستار شد و ادامه داد: در جلسه‌ای که با پزشکان منطقه داشتیم،‌ توریسم درمانی به خاطر قیمت ارزان آن برای کشورهای همسایه، در منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی از شورای مشورتی جوانان خواست تا با راه‌اندازی شرکت توسعه عمران به صورت سهامی عام، طرح‌های قابل اجرا با همکاری سرمایه‌گذاران بومی را اجرا کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: از نگاه علمی، تصمیم‌سازی بستر تصمیم‌گیری و فرایندی مهم و مطالعاتی برای اداره امور است و در این زمینه شور و مشورت و بهره‌گیری از نظرات جمع به‌ویژه نخبگان جوان از ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جایگاهی خاص برخوردار است.

در این نشست اعضای شورای مشورتی جوانان به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود  پرداختند.