نگاه ویژه گردشگران ترکیه به ظرفیت‌های مناطق آزاد ایران

راه‌های گسترش همکاری در حوزه گردشگری میان مناطق آزاد ایران و ترکیه در نشست نمایندگان و سرمایه‌گذاران این کشور با معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بررسی شد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در نشست نمایندگان بخش خصوصی و دولتی کشور ترکیه فعال در حوزه گردشگری با محمدرضا رستمی معاون […]

راه‌های گسترش همکاری در حوزه گردشگری میان مناطق آزاد ایران و ترکیه در نشست نمایندگان و سرمایه‌گذاران این کشور با معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بررسی شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در نشست نمایندگان بخش خصوصی و دولتی کشور ترکیه فعال در حوزه گردشگری با محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در تهران برگزار شد، معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری در مناطق آزاد ایران محور گفت‌وگوها بود و بحث و تبادل نظر درباره ارائه مزیت‌های قانونی مناطق آزاد کشور در دستور کار قرار گرفت.

هم‌چنین محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست خواستار برگزاری یک همایش مشترک با حضور فعالان گردشگری کشور ترکیه و مدیران گردشگری مناطق آزاد ایران به منظور شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جلب و جذب گردشگران ترک و حضور فعالانه بخش خصوصی این کشور در مناطق آزاد شد.

وی از سرمایه‌گذاران و نمایندگان ترکیه‌ای حاضر در این نشست دعوت کرد از جاذبه‌های گردشگری مناطق آزاد ایران بازدید کنند.

رستمی در عین حال تاکید کرد: ظرفیت‌های گردشگری ایران آن طور که باید به گردشگران و مخاطبان کشور ترکیه معرفی نشده و باید با تشکیل کمپین‌های فرهنگی و تبلیغاتی در رسانه‌های ترکیه و معرفی جاذبه‌های ایران، برنامه‌ها برای جذب گردشگران ترکیه‌ای به ایران آغاز شود.

وی ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری و معرفی صنایع دستی مناطق آزاد ایران را در توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه در بخش گردشگری موثر دانست و ابراز امیدواری کرد به زودی شرکت توسعه گردشگری و صنایع دستی ایران و ترکیه در یکی از مناطق آزاد ایران فعالیت خود را آغاز کند.

گفتنی است، این نشست با حضور سه نفر از نمایندگان وزیر گردشگری کشور ترکیه، مالک بزرگترین هلدینگ گردشگری ترکیه و محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق و سیدجواد رضوی مدیر گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.