مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد:

هدفگذاری تولید ۱۰میلیون تن فولاد در چابهار

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تولید ۱۰میلیون تن فولاد در این شهرستان هدفگذاری شده و به زودی با تحقق این امر شاهد توسعه و اشتغال این منطقه خواهیم بود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، عبدالرحیم کردی در نمایشگاه و همایش فولاد چابهار اظهار داشت: از ۵۵میلیون تن هدفگذاری فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ حدود ۱۰میلیون تن فولاد برای چابهار برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: ۲۰میلیون تن محصولات پتروشیمی نیز برنامه‌ریزی شده و هشت میلیون تن هم‌اینک مجوز فعالیت محیط زیست را گرفته‌اند و اقدامات در این زمینه به خوبی در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح توسعه افزایش محدوده منطقه آزاد را دستورکار دارد.

وی بیان کرد: کنسرسیوم فولاد تشکیل شده و در آینده‌ای نزدیک شرق کشور محور صادرات محصولات فولاد خواهد شد.

کردی، برگزاری نمایشگاه و اجرای برنامه‌های مختلف و حضور مسئولان در همایش فولاد را برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی چابهار موثر دانست.

وی بیان کرد: امیدواریم نخستین همایش فولاد در چابهار بتواند مقدمه‌ای برای حضور موثر و مداوم عرصه فولاد به عنوان یک صنعت پیشرو و پیشتاز، منشا تحول بزرگ و صنعتی شدن این شهرستان را فراهم سازد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: در سال‌ها اخیر زیرساخت‌های مناسبی در این منطقه فراهم شده و امکانات استقراری خوبی برای همه صنایع پیش بینی شده است.

گفتنی است، همایش و نمایشگاه تخصصی فولاد کشور با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، استاندار سیستان و بلوچستان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازرگانی ایران در مرکز همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد.