معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد:

هدف‌گذاری منطقه آزاد انزلی برای جذب ۸میلیون گردشگر در سال۹۸

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در قوانین و مقررات مربوط به مناطق آزاد، قانون به صورت شفاف مباحث حاکمیتی را به صورت یک رویکرد بسیار قوی پیش‌بینی کرده است، اما در مسیر اجرا بعضا موازی کاری‌هایی پیش می‌آید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مجید فاتحی در حاشیه نوزدهمین نشست مشترک معاونین و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی و سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-‌صنعتی کشور که در منطقه آزاد اروند برگزار شد، خاطرنشان کرد: یکی از موهبت‌های چنین اجلاس‌هایی که در مناطق مختلف برگزار می‌شود این است که معاونین و مدیران فرهنگی مناطق آزاد به تشریک مساعی و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف می‌پردازند و همچنین فرصت بسیار خوبی است تا ضمن آشنایی و اطلاع از نقاط ضعف و قوت، تدابیر لازم را با اصلاح آنها به کار بگیرند.

وی ضمن اشاره به این مهم که در قوانین و مقررات مربوط به مناطق آزاد، قانون به صورت شفاف مباحث حاکمیتی را به صورت یک رویکرد بسیار قوی پیش‌بینی کرده است، اما در مسیر اجرا بعضا موازی کاری‌هایی پیش می‌آید، افزود: خوشبختانه در جلسه به این موضوع مهم پرداخته شد تا بتوانیم برنامه‌های لازم را به منظور رفع این موازی کاری‌ها اتخاذ کنیم و بتوانیم آنچه را که در ماده‌۶۵ احکام قانونی به خوبی به آن اشاره شده است، عملیاتی و اجرایی کنیم.

فاتحی اذعان داشت: سازمان منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق آزادی است که در راستای ایفای ماموریت‌های محوله‌اش در حوزه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، برنامه‌های متنوعی را در دست اجرا دارد. یکی از این برنامه‌ها توسعه گردشگری است که به ایجاد زیرساخت‌های مناسب پرداخته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان تصریح کرد: هدف‌گذاری ما برای امسال جذب ۸میلیون گردشگر است که تاکنون ۵.۵میلیون نفر جذب شده‌اند. تدابیر لازم برای جذب گردشگران در آستانه نوروز نیز اندیشیده شده که در حال انجام است.