همکاری دانشگاه بین‌المللی چابهار و مرکز نوآوری ایران و چین

رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار، گفت: با امضای یادداشت تفاهم فی‌مابین و با حضور افشین فرهنگ مدیرعامل مرکز نوآوری ایران و چین در تابستان سال جاری، این دانشگاه و مرکز نوآوری ایران و چین در راستای اتصال اکوسیستم نوآوری و فناوری ایران به اکوسیستم تجاری‌سازی و توسعه بازار چین با یکدیگر همکاری خود را آغاز کردند. […]

رئیس دانشگاه بین‌المللی چابهار، گفت: با امضای یادداشت تفاهم فی‌مابین و با حضور افشین فرهنگ مدیرعامل مرکز نوآوری ایران و چین در تابستان سال جاری، این دانشگاه و مرکز نوآوری ایران و چین در راستای اتصال اکوسیستم نوآوری و فناوری ایران به اکوسیستم تجاری‌سازی و توسعه بازار چین با یکدیگر همکاری خود را آغاز کردند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ارسلان دژکام افزود: براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد طرفین نسبت به بکارگیری ظرفیت‌های خود برای حمایت از ایده‌های نوآوری، ارزیابی نیازهای صنایع‌SME و تامین خدمات صنعتی، فناوری از طریق ایجاد شبکه نخبگان ایران و چین اهتمام ویژه داشته باشند.

دژکام اضافه کرد: تاسیس این دفتر در چابهار پس از امضای تفاهم‌نامه و تاسیس مرکز نوآوری ایران و چین در پارک صنایع فناوری پیشرفته شنجن، اقدامی مهم برای تحقق اهداف مرکز شنجن تلقی می‌شود. فرآیند تاسیس مرکز با حمایت‌های ویژه جناب آقای دکتر شیرغلامی سرکنسول ایران در گوانجو میسر شده است. مرکز نوآوری ایران و چین در ماه نوامبر سال گذشته میلادی با حضور نمایندگانی از سوی دولت‌های ایران و چین تاسیس شد.

حمایت ویژه مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد چابهار جناب آقای دکتر کردی مبنی بر ایجاد مدل موفق همکاری بین ایران و چین مبتنی بر نوآوری در تاسیس دفتر مرکز نوآوری ایران و چین در چابهار زمینه‌ساز حضور هیات چینی در چابهار و آغاز همکاری‌های جدی برای انجام پروژه‌های مشترک بوده است.

شایان ‌ذکر است، شهر شنجن به‌ عنوان قطب نوآوری چین شناخته می‌شود.