سازمان منطقه آزاد قشم و شهرداری سوزا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند:

همگرایی با شهرداری‌ها جهت ارتقای خدمات شهری در جزیره قشم

تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مرتبط با وظایف شهری به منظور ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بیشتر در انجام وظیفه و ارائه خدمات به شهروندان و جلوگیری از دوگانگی در انجام وظایف، میان سازمان منطقه آزاد قشم و شورای اسلامی و شهرداری شهر سوزا به امضاء رسید.

به گزارش اخبار مناطق آزاد، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این مراسم گفت: تفاهم‌نامه با شهرداری سوزا همسو با تفاهم‌نامه پیشین با شهرداری قشم، جهت تقسیم مسئولیت با شوراها و شهرداری‌ها و ارائه خدمات بهتر به شهروندان به امضاء رسید.

افشار فتح‌الهی ادامه داد: با تعامل و هماهنگی میان سازمان منطقه آزاد قشم و شهرداری و شورای اسلامی شهر سوزا، قطعا بسیاری از مشکلات ساکنان این شهر با سرعت بیشتری مرتفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: دوران نگاه‌های تقابلی که در دوره‌های پیش وجود داشته، به پایان رسیده و امیدواریم در دوره جدید با تعامل و هم‌افزایی، شاهد توسعه و بهبود کیفیت زندگی ساکنان جزیره قشم باشیم.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌؛ در دولت آیت‌الله رئیسی که افتخار مردمی بودن و از جنس مردم بودن را دارد؛ حل مشکلات ساکنان بخش‌های مختلف جزیره با همکاری سایر دستگاه‌ها، اقدامی مثبت است که موجب امیدآفرینی در قشم می‌شود.

فتح‌الهی با تاکید بر ادامه‌دار بودن روند تهیه تفاهم‌نامه برای سایر شهرها افزود: سازمان منطقه آزاد قشم آمادگی دارد تا برای استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرهای جزیره، بسیاری از اختیارات به شوراها و شهرداری‌ها واگذار نماید.

وی ابراز امیدواری کرد: با هدفگذاری صحیح و همت مجموعه شهرداری و شورای شهر سوزا و با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم، می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه، مقابله با تخلفات ساختمانی و تصرف غیرقانونی اراضی، رعایت ضوابط ساخت و ساز استاندارد و رعایت اصول شهرسازی مطابق طرح جامع و تفصیلی شهر قشم را برای اجرای صحیح تفاهم‌نامه دارای اهمیت دانست.

فتح‌الهی با اشاره به وضعیت پروژه جاده ساحل جنوبی قشم تصریح کرد: خوشبختانه با هماهنگی میان سازمان منطقه آزاد قشم و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه جاده ساحل جنوبی قشم با سرعت خوبی درحال پیشرفت است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با رفع برخی مشکلات، پروژه جاده ساحل جنوبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حتی پیش از زمان تعیین شده به پایان برسد.

براساس این گزارش، طبق بندهای این تفاهم‌نامه، اختیارات سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه صدور پروانه کسب و پیشه، پروانه ساختمانی، مجوز تعمیرات و گواهی پایان‌کار ساختمانی مطابق با ضوابط و کاربری‌های طرح تفصیلی مصوب در محدوده تعیین شده، به شهرداری سوزا تفویض گردید.

همچنین، شهرداری سوزا پیش از صدور مجوزهای ساختمانی، می‌بایست نسبت به استعلام مالکیت به‌روز ملک از مدیریت املاک و مستغلات سازمان منطقه آزاد قشم اقدام کند.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه طی آیینی به امضاء افشار فتح‌الهی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و محمد قدسی معاون فنی و زیربنایی این سازمان از یک طرف و عبدالله تشه شهردار سوزا از طرف دیگر رسید.