مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد:

واگذاری زمین با کاربری تجاری در جزیره کیش انجام نخواهد شد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: واگذاری زمین با کاربری تجاری نخواهیم داشت و با توجه به استراتژی‌های تعریف شده در سازمان منطقه آزاد کیش، به درخواست سرمایه‌گذاران برای تغییرکاربری‌ها اقدام خواهیم کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری در بازدید از پروژهای عمرانی که طبق روال و برنامه هر هفته انجام می‌شود، به اسکان نیروهای انسانی در مناطق همجوار به عنوان یکی از مباحث جدی سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: به منظور کاهش هزینه‌های زندگی برای شاغلان در کیش، طی  بازدیدی که از بندر آفتاب داشتیم، قصد داریم امکاناتی فراهم کنیم تا در بندر آفتاب شرایط برای افرادی که قصد کار کردن را در جزیره کیش دارند و مسکن اولویت اول آنها است، مهیا شود.

وی با بیان این که در بندر آفتاب زیرساخت‌های مناسبی ایجاد شده است، افزود: برای آغاز می‌توانیم  ۱۰۰۰واحد  مسکونی با شرایط و امکانات مناسب در بندر آفتاب ساخته و به متقاضیان واگذار کنیم که خود می‌تواند به عنوان یک سرمایه برای آنان لحاظ شود و نوع رویکرد سازمان منطقه آزاد کیش این است که در کنار پروژه‌هایی مثل میکا و سایر پروژه‌های بزرگ، چنین پروژه‌هایی هم اجرا شود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از رفع محدودیت‌ها در موضوعاتی چون گمرک، ثبت سفارش و ممنوعیت واردات با پیگیری سازمان خبر داد و اظهار داشت: همچنان کالاها به جزیره کیش وارد می‌شود و با پیگیری‌ها و مکاتباتی که انجام شده‌، مشکل اصلی رفع خواهد شد و مناطق آزاد با این بخشنامه مستثنی از قوانین ممنوعیت‌ها می‌شود.

مظفری ادامه داد: باید از منطق و قانون در کنار هم دفاع کنیم تا محدودیت و ممنوعیت برای مناطق آزاد مخصوصا جزیره کیش که پایه اصلی فعالیت آن گردشگری است، برطرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین با تاکید بر اینکه سازمان منطقه آزاد کیش نباید منتظر سرمایه‌گذار باشد که به سازمان مراجعه کند، گفت: سازمان باید سراغ سرمایه‌گذاران برود و مشکلاتشان را رفع کند، به صورت مرتب با سرمایه‌گذاران در ارتباط باشد‌، از نزدیک پای درد دل سرمایه‌گذار بنشیند و برای رفع مشکلاتشان اقدام کند.

مظفری همچنین اشتغال بومیان در کیش را ضمن این که حق طبیعی آنان برشمرد، تصریح کرد: این امر اولویت جدی سازمان منطقه آزاد کیش است و باید اداره کار، بانک اطلاعات دقیقی درخصوص وضعیت اشتغال بومیان به ما ارائه دهد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان عنوان کرد: در این پروژه‌ها درصدی از اشتغال را به بومیان جزیره کیش اختصاص می‌دهیم، چراکه برای بکارگیری بومیان نگرانی بابت اسکان آنان نداریم و در واقع کسانی که در جزیره کیش ساکن هستند، از این ظرفیت برخوردار می‌شوند.