ورود بیش از ۶۳ هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار/ کشتارگاه‌های شتر و شترمرغ در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ورود بیش از ۶۳هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا رفیعی‌پور گفت: طبق مصوبه این سازمان، دام زنده از طریق دریا حمل و در بندر چابهار مراحل قرنطینه و بهداشتی آن طی می‌شود؛ همچنین پس از کشتار، گوشت استحصال شده به […]

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ورود بیش از ۶۳هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا رفیعی‌پور گفت: طبق مصوبه این سازمان، دام زنده از طریق دریا حمل و در بندر چابهار مراحل قرنطینه و بهداشتی آن طی می‌شود؛ همچنین پس از کشتار، گوشت استحصال شده به داخل کشور ارسال می‌‌گردد که این موضوع در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه مرز آبی سیستان و بلوچستان به عنوان فرصتی برای واردات دام است، گفت: مرز این استان با کشورهای همسایه فعال است و از این قابلیت می‌توان برای سرمایه‌گذاری و صادرات دام و طیور استفاده کرد.

رفیعی‌پور با اشاره به آب و هوای مناسب استان برای پرورش شتر و شترمرغ نیز بیان کرد: تلاش می‌شود کشتارگاه‌هایی در این زمینه ایجاد شود تا فرصتی برای اشتغال‌زایی و صادرات به وجود آید.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گاو اصیل سیستانی و گوسفند نژاد بلوچی را یکی از پایه‌های مستحکم صنعت دام و طیور در استان عنوان کرد و گفت: اگر در گذشته به جای تسهیلات اشتغال‌زایی به خانواده‌های روستایی، به هر خانواده چند نفر شتر داده می‌شد، مشکل مالی و اشتغال در صنایع روستایی را در این بخش شاهد نبودیم.

رفیعی‌پور در ادامه بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۶۳هزار راس در دو محموله کشتی وارد شده که بیش از ۵۰هزار راس در کشتارگاه‌های استان و نزدیک به ۱۰هزار در خارج از استان کشتار شده است.

شایان ذکر است؛ روز گذشته رئیس سازمان دامپزشکی کشور سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان داشته که در این سفر بازدیدهای مختلفی از مراکز مختلف کشتارگاه دام و طیور انجام پذیرفت.