ورود ۵۲۰هزار خودرو به منطقه آزاد ارس تا ۱۱فروردین‌۹۸

قائم‌مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس، گفت: منطقه آزاد ارس تا پایان روز یکشنبه ۱۱فروردین‌۹۸ شاهد ورود نزدیک به ۵۲۰هزار خودرو از ورودی های مختلف این منطقه بود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، یوسف داداش‌زاده عنوان کرد: براساس آمار رسمی، تا پایان ۱۱فروردین‌۹۸ تعداد ۵۱۹هزار و ۶۸۷دستگاه خودرو از ورودی‌های مختلف، […]

قائم‌مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس، گفت: منطقه آزاد ارس تا پایان روز یکشنبه ۱۱فروردین‌۹۸ شاهد ورود نزدیک به ۵۲۰هزار خودرو از ورودی های مختلف این منطقه بود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، یوسف داداش‌زاده عنوان کرد: براساس آمار رسمی، تا پایان ۱۱فروردین‌۹۸ تعداد ۵۱۹هزار و ۶۸۷دستگاه خودرو از ورودی‌های مختلف، وارد منطقه آزاد ارس شده‌اند.

وی تصریح کرد: با توجه به این آمار، تا تاریخ ۱۱فروردین۹۸ تعداد ۷۷هزار و ۸۸۰نفر در هتل‌ها، کاشانه مهمان‌ها و سایر مراکز اقامتی منطقه آزاد ارس پذیرش شدند.

داداش زاده افزود: همچنین تا این تاریخ، ۵۵۱ هزار و ۶۹۶نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری منطقه آزاد ارس دیدن کردند.

وی با اشاره به جزئیات این آمار، گفت: از این آمار، ۶۲هزار و ۶۱۹بازدید به جاذبه‌ای تاریخی و ۱۴۷هزار و ۱۳ بازدید به جاذبه‌های طبیعی ارس اختصاص داشت. سایر بازدیدها نیز به جاذبه‌های تجاری و شهری این منطقه اختصاص یافته است.

به گفته داداش‌زاده، براساس آمار کلی گردشگری استان آذربایجان شرقی نیز کلیسای سنت استپانوس در منطقه آزاد ارس، پربازدیدترین جاذبه تاریخی استان در این بازه زمانی بود.

قائم‌مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس، با اشاره به نحوه آمارگیری از خودروهای ورودی به این منطقه، خاطرنشان کرد: آمار تردد خودروها به منطقه آزاد ارس توسط دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی‌های مختلف ۴محدوده منفصل این منطقه شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی‌بیگلو به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

داداش‌زاده در ادامه تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، منطقه آزاد ارس روزهای آفتابی را در روزهای آتی تجربه خواهد کرد. ارس از سال‌های گذشته یکی از نقاط پربازدید در روز طبیعت نیز به حساب می‌آید و به دلیل آب و هوای مطبوع و طبیعت زیبا، امسال نیز میزبان خیل عظیمی از گردشگران خواهد بود.

وی عنوان کرد: ارس در روزهای پایانی این هفته نیز و تا ۱۶فروردین‌ماه آماده میزبانی از آخرین دور سفرهای نوروزی گردشگران است.

گفتنی است؛ منطقه آزاد ارس همانند سال‌های گذشته به دلیل وضعیت بهتر آب و هوایی نسبت به بیشتر مناطق کشور و استان، به یکی از مقاصد اصلی گردشگری نوروزی تبدیل شده است. منطقه آزاد ارس در نوروز‌۹۸ با ۲۲۵برنامه متنوع تفریحی، فرهنگی و هنری تا پایان این هفته نیز میزبان گردشگرانی از شهرهای مختلف کشور است.