وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت؛ پیام ، مهمترین پروژه اقتصادی ما است 

کریدور فاوا مستقر در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ، مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کریدور فاواست که این پروژه در حال اجراست، گفت: فاز اول این پروژه تمام شده و […]

کریدور فاوا مستقر در شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام ، مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کریدور فاواست که این پروژه در حال اجراست، گفت: فاز اول این پروژه تمام شده و فاز دوم آن نیز آغاز شده است و فاز سوم که فاز نهایی است، در سال آینده انجام می شود.

به گزارش مناطق آزاد، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه در سال جاری رشد کسب و کارهای حوزه فاوا قابل توجه بوده است، گفت: مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کریدور فاواست که این پروژه در حال اجراست.

وی درباره اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد مقاومتی، افزود: اقتصاد مقاومتی در لایه های مختلف در این وزارتخانه تعریف شده است که یک لایه مهم آن، توسعه فناوری اطلاعات به عنوان زیرساخت توسعه سایر بخشها است و ما باید زیرساخت‌های لازم برای تامین ارتباطات مناسب برای کشور را فراهم کنیم. در حال حاضر همه شهرهای کشور از خدمات نسل سوم و چهارم برخوردار شده‌اند.

آذری جهرمی تصریح کرد: تکلیفی هم در حوزه پهنای باند ثابت منازل داشته که در حال برنامه ریزی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در این بخش هستیم. تنظیم مقررات این بخش نیز انجام شده است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه افزایش محتوای داخلی جزیی از برنامه‌های ما است خاطر نشان کرد: با تغییر تعرفه‌ها در مصوبه ۲۶۶، ظرفیت محتوای داخلی ۴۰ درصد رشد کرده است که عدد قابل توجهی است اما باید تلاش کنیم این عدد را رشد دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مهمترین پروژه اقتصادی ما کریدور فاوا است، که در مجموعه فرودگاه پیام در حال پیگیری است بیان کرد: فاز اول این پروژه تمام شده و فاز دوم آن نیز آغاز شده است و فاز سوم که فاز نهایی است، در سال آینده انجام می شود. هشت شرکت برنامه‌های خود را آغاز کرده اند و دو شرکت بین‌المللی نیز در این پروژه فعال هستند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه رشد کسب و کار حوزه فاوا امسال قابل توجه بود، تصریح کرد: در سال آینده برای رفع موانع این کسب و کارها برنامه ریزی خواهیم کرد و بستر مناسب برای زیست بوم این کسب و کارها را فراهم می کنیم.

وی با بیان اینکه پیوست فناوری در عرصه تولیدات داخلی نیز ابلاغ شده و در حال پیگیری است، گفت: اینترنت در سال آینده گران نخواهد شد و همیشه در دنیا اینگونه است که قیمت‌های پهنای باند در حال ارزان شدن است.