پاکسازی طولانی‌ترین غار جهان در جزیره قشم با مشارکت دانش‌آموزان

مدیریت ژئوپارک جهانی قشم از پاکسازی طولانی‌ترین غار جهان (غار نمکدان) به مناسبت روز غار پاک با مشارکت دانش‌آموزان روستای دَرَکو جزیره قشم خبر داد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا امری کاظمی با اعلام این مطلب افزود: مدیریت ژئوپارک جهانی قشم با مشارکت ۲۰دانش‌آموز روستای دَرَکو، اقدام به پاکسازی غار نمکدان نمودند. کاظمی گفت: […]

مدیریت ژئوپارک جهانی قشم از پاکسازی طولانی‌ترین غار جهان (غار نمکدان) به مناسبت روز غار پاک با مشارکت دانش‌آموزان روستای دَرَکو جزیره قشم خبر داد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علیرضا امری کاظمی با اعلام این مطلب افزود: مدیریت ژئوپارک جهانی قشم با مشارکت ۲۰دانش‌آموز روستای دَرَکو، اقدام به پاکسازی غار نمکدان نمودند.

کاظمی گفت: روز غار پاک، زمینه مناسبی برای فرهنگ‌سازی و ارتقاء آگاهی‌های عمومی است که با اقدامات گسترده‌ای در سراسر کشور جهت معرفی غارها و ضرورت حفاظت از آنها همراه است.

مدیریت ژئوپارک جهانی قشم افزود: غارها اکوسیستم‌های حساسی هستند که ارزش زیستی، زمین‌شناختی، باستان‌شناسی و فرهنگی و طبیعت‌گردی دارند؛ بنابراین آموزش مردم با ارزش‌های غار اولین قدم برای حفاظت از آنها است.

این برنامه با مشارکت ۲۰دانش‌آموز از  روستای درکو به انجام رسید.

گفتنی است، ابتکار روز غار پاک تقریبا مختص کشور ایران است و کمتر کشوری وجود دارد که چنین روزی را در تقویم خود داشته باشد. خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده روز غار پاک (دوم مهر‌ماه یا به عبارتی اولین جمعه از آغاز مهرماه) در تقویم مناسبت‌های زیست محیطی کشور ثبت شده است. روزی که در آن علاقه‌مندان به غار و غارشناسی تلاش می‌کنند به لزوم حفاظت از غارها و برنامه‌ریزی برای مدیریت صحیح آنها بپردازند.