پیگیری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو جهت تامین قیر موردنیاز پروژه‌های عمرانی منطقه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ افتتاح برخی پروژهای راهسازی منطقه آزاد ماکو به علت مشکل کمبود قیر و عدم تخصیص آن، مدت‌هاست که به تاخیر افتاده است و در صورت تامین قیر مورد نیاز، این پروژه‌ها آماده بهره‌برداری می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا سلیمانی در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی،‌ […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ افتتاح برخی پروژهای راهسازی منطقه آزاد ماکو به علت مشکل کمبود قیر و عدم تخصیص آن، مدت‌هاست که به تاخیر افتاده است و در صورت تامین قیر مورد نیاز، این پروژه‌ها آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامرضا سلیمانی در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی،‌ رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان غربی بر ضرورت تسریع در بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد ماکو تاکید کرد و گفت: برای اتمام این پروژه‌ها زمان‌بندی کرده‌ایم.

سلیمانی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام بدون توقف و با سرعت در حال اجرا هستند، گفت: پروژه‌های بهسازی و چهار خطه نمودن محور ایواوغلی-‌ماکو-‌بازرگان (قطعه‌۱ و ۲ و ۳)، عملیات اجرایی طرح تعریض راه مرگنلر-‌پلدشت به طول ۲۱کیلومتر، تقاطع غیرهمسطح و محورهای ارتباطی و جاده لجستیک به عنوان اقدامات در حال اجرا در هسته حمل و نقل سازمان منطقه آزاد ماکو هستند.

وی ادامه داد: تاکنون با پیگیری‌های انجام شده در جهت رفع این موانع  ۹۰۰تن قیر از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور درخواست کردیم همچنین رفع معارضات زیرساختی و ملکی، تسویه مطالبات پیمانکاران و پرداخت ۵۰۰میلیون تومان جهت رفع معارض تیرهای برق در مسیر پروژه انجام شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو احداث فاز‌۳ بزرگراه ماکو-کشمش‌تپه به طول حدود ۱کیلومتر و تعریض و بهسازی جاده ماکو دروازه ورودی حد فاصل ماکو هندور به طول ۳٫۵کیلومتر، احداث جاده ماکو کمربندى (دانالو) را به عنوان اقدامات در نظر گرفته شده برای راه‌های منطقه در سال‌۹۸ معرفی کرد.

در این دیدار معاون وزیر راه وعده داد برای رفع مشکل تامین قیر و سهمیه منطقه آزاد ماکو اقدامات و مساعدت لازم صورت گیرد.