معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اظهار داشت:

چابهار به قطب گردشگری ایران تبدیل می‌شود/ اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار در جهت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری قابل تقدیر است

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و داشتن ظرفیت‌های مناسب تفریحی و سیاحتی پس از تکمیل زیرساخت‌ها، به قطب گردشگری ایران تبدیل می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، علی اصغر مونسان روز سه‌شنبه (۲۱خردادماه) در بدو ورود به فرودگاه کنارک در جمع خبرنگاران افزود: اقدامات خوبی برای زیرساخت‌های گردشگری چابهار و کنارک در حال انجام است و این منطقه آینده درخشانی در جذب توریسم دارد.

مونسان گفت: برنامه‌ریزی این سفر پس از دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان انجام شد تا از نزدیک توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و مشکلات حوزه گردشگری و صنایع دستی را بررسی کنم.

وی افزود: توجه به بخش گردشگری، زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم خواهد کرد و می‌تواند بخشی از مشکلات بیکاری و عدم‌توسعه نیافتگی این منطقه محروم را مرتفع کند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: منطقه آزاد چابهار در آماده‌سازی زیرساخت‌ها و جذب گردشگر اقدامات خوبی انجام داده که قابل‌تقدیر است.

مونسان افزود: صنایع دستی سیستان و بلوچستان بسیار ارزشمند و دارای اهمیت زیادی است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی گفت: در این سفر مجموعه گردشگری روستای درک شهرستان کنارک کلنگ‌زنی می‌شود.

بنا به این گزارش، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مسئولان محلی و قشرهای مختلف مردم قرار گرفت.

مونسان علاوه بر کلنگ‌زنی مجموعه گردشگری درک، از زیرساخت‌ها، مناطق تفریحی و گردشگری چابهار بازدید و در نشست بررسی مشکلات حوزه گردشگری جنوب سیستان و بلوچستان شرکت می‌کند.