وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد:

چابهار یکی از اولویت‌های سیاست خارجی و توسعه شرق کشور است/ منطقه آزاد چابهار می‌تواند به توسعه منطقه و کشور کمک کند

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه سفر به چابهار با بیان اینکه چابهار به عنوان یکی از امکانات کشور برای ترانزیت و ایجاد شبکه حمل و نقل بین‌المللی است، گفت: منطقه آزاد چابهار می‌تواند به توسعه منطقه و کشور کمک کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدجواد ظریف افزود: این منطقه همچنین می‌تواند به ثبات و امنیت کشورهای افغانستان، پاکستان و جمهوری اسلامی ایران کمک نماید.

ظریف با اعلام اینکه چابهار یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ما و توسعه شرق کشور است ،اظهار داشت: تمام تلاش وزارت خارجه این است که از فرصت هایی که در چابهار است با کمک شرکای مان در مجامع بین المللی استفاده بکند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: خوشحال هستم که این فرصت به دست آمد تا بازدیدی از چابهار داشته باشم تا ان‌شاءالله با آگاهی بیشتر در این زمینه تلاش کنم.

گفتنی است؛ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه دوم خرداد، با گروه همراه خود از فرودگاه کنارک وارد این منطقه شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار قرار گرفتند و در ادامه از مجتمع پتروشیمی نگین مکران منطقه آزاد چابهار بازدید و ضمن آشنایی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف منطقه آزاد چابهار همچنین از بنادر شهید بهشتی کلانتری بازدید به عمل آورد.