استاندار هرمزگان خبر داد:

چینی‌ها در هرمزگان سرمایه‌گذاری می‌کنند

استان هرمزگان در جنوب ایران، یکی مناطق مهم و راهبردی کشور است که به دلیل مجاورت با خلیج فارس و دریای عمان و بهره‌مندی از ذخایر نفت و گاز و وجود پالایشگاه‌های بزرگ، جاذبه اقتصادی مهمی جهت حضور و جذب سرمایه‌گذاران است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، این استان با وجود ۱۴جزیره، ۲منطقه آزاد کیش و قشم، فرصتی ارزشمند جهت سرمایه‌گذاری های داخلی و خارجی، پنجره‌ای به سوی رونق تولید و دروازه طلایی اتصال به اقتصاد جهانی محسوب می‌شود.

هرمزگان با دارا بودن شش منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی‌سازی خلیج فارس، منطقه ویژه بندر شهید رجایی، انرژی‌بر پارسیان و منطقه ویژه نفتی لاوان در راستای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف انرژی، صنعت و معدن جایگاه بسیار مهمی دارد.

وجود ۱۷منطقه نمونه گردشگری، ذخایر بزرگ نفت و گاز، خط لوله صلح با طول ۶۰۰کیلومتر به عنوان یک مزیت نسبی تامین انرژی، پالایشگاه نفت بندرعباس و پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان از دیگر مزیت‌ها و ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان محسوب می‌شوند.

وجود این همه زمینه برای سرمایه‌گذاری، موجب شده تا گروه‌های سرمایه‌گذاری از کشورهای مختلف جهت حضور در این استان و مشارکت در تامین مالی طرح‌ها اعلام آمادگی کنند که یکی از این گروه‌ها‌، سرمایه گذاران چینی هستند.

 

دیدار استاندار هرمزگان با گروه سرمایه‌گذاری چینی

راه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکت در تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های استان هرمزگان توسط یک گروه سرمایه‌گذاری از کشور چین، در دیدار فریدون همتی استاندار هرمزگان با مدیر این گروه سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار هرمزگان در این خصوص بیان داشت: این گروه سرمایه‌گذاری از کشور چین جهت مشارکت در راستای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متنوع و همچنین تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های استان هرمزگان اعلام آمادگی کرده است.

فریدون همتی تصریح کرد: هرمزگان سرشار از استعدادها و توانمندی‌های فراوان جهت سرمایه‌گذاری است و ما تمامی مقدمات و شرایط مناسب جهت حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران در این استان را ایجاد می‌کنیم.

همتی خاطرنشان کرد: در دیدار با گروه سرمایه‌گذار چینی تلاش کردیم تا زمینه‌های مختلف همکاری را مطرح و توانمندی این سرمایه‌‌گذار را مورد بررسی قرار دهیم.

استاندار هرمزگان گفت: در نشست‌های کارشناسی، بر روی جزئیات به طور دقیق‌تر توافق خواهد شد تا بتوانیم با توجه به توانمندی‌های این گروه سرمایه‌گذاری، طرح‌هایی را در هرمزگان اجرا کنیم.