کارهایی که برای توسعه کشور انجام شده، بی‌سابقه است

  معاون اول رئیس‌جمهوری در اهواز گفت: اقدامات و کارهای زیر بنایی که در جهت توسعه کشور صورت گرفته بی‌سابقه است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسحاق جهانگیری سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از فاز یک طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان افزود: خوشحالم که در روزهای نخست ماه ربیع در خوزستان حضور پیدا کرده‌ام و باید بگویم […]

 

معاون اول رئیس‌جمهوری در اهواز گفت: اقدامات و کارهای زیر بنایی که در جهت توسعه کشور صورت گرفته بی‌سابقه است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، اسحاق جهانگیری سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از فاز یک طرح ۵۵۰هزار هکتاری خوزستان افزود: خوشحالم که در روزهای نخست ماه ربیع در خوزستان حضور پیدا کرده‌ام و باید بگویم که مردم این استان در مقاطع مختلف تاریخی بخصوص در دوران جنگ نقش مهمی داشته‌‍‌اند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مردم کشور هیچگاه ایران‌دوستی خوزستانی‌ها را فراموش نمی‌کنند، گفت: در دومین روز از سفر به خوزستان فاز اول طرح ۵۵۰هزار هکتاری تجهیز اراضی کشاورزان افتتاح شد تا برای مردم و کشاورزان شهرهایی که از این طرح استفاده می‌کنند، اقدام موثری انجام شده باشد.

وی افزود: فاز دوم این طرح هم هر چه زودتر باید اجرایی شود و شهرهایی که در فاز اول کمتر به آنها توجه شده نیز از این پروژه متاثر و بهره‌مند شوند.

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه طرح ۵۵۰هزار هکتاری مقام معظم رهبری پروژه بزرگی است، گفت: عده‌ای در خارج در تلاش هستند تا اینگونه کارها را بی‌تاثیر نشان دهند و بگویند که نظام ناکارآمد است.

جهانگیری با بیان اینکه ادعای این افراد این است که نظام مشکلات را نمی‌تواند حل کند، گفت: اینگونه تحلیل‌ها خطاهای فاحشی است که منبع آنها اسرائیل و منافقان هستند.

وی تاکید کرد: اشتباه آمریکا این است که به منابع اطلاعاتی غلط تکیه کرده است.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه منابع اطلاعاتی اشتباه، آمریکا را در مسیر غلط قرار دادند گفت: این منابع اعلام کردند که مردم قیام می‌کنند و جمهوری اسلامی جشن سالگرد ۴۰سالگی را نخواهد گرفت در صورتی که این مراسم را تا دو، سه ماه آینده برگزار خواهیم کرد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه کارهای انجام شده در جهت توسعه کشور بی‌سابقه است، یادآور شد: کارهای زیربنایی زیادی شده است و با وجود مشکلات کشور طی این سال‌ها ازجمله تحریم‌ها و جنگ تحمیلی اما پیشرفت امور عمرانی کشور ستودنی است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید با اتحاد و همکاری در خدمت مردم باشد، گفت: در این راستا اعتبارات ویژه‌ای هم اختصاص یافته است که ازجمله آن مبلغ ۱۰میلیارد دلار از محل صندوق توسعه کشور است که برای آب و خاک کشور و تحول در زمینه‌های مختلف اقتصادی درنظر گرفته شد.

معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی کشور به طرح ۵۵۰هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در اختصاص این اعتبارات عنایت ویژه‌ای داشتند و دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت تا پاسخ مثبتی به اعتماد ایشان بدهد.

جهانگیری همچنین به موضوع ریزگردها در خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و نیرو در این زمینه همکاری بسیار خوبی داشته‌اند و امیدواریم موضوع ریزگردها در خوزستان با توجه به اقدامات انجام شده رفع خواهد شد.