برگزاری آیین نمادین روز درختکاری با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

کاشت ۱۰هزار اصله درخت در نیمه دوم سال جاری در جزیره قشم

همزمان با ۱۵اسفندماه روز درختکاری با حضور حمیدرضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با همراهی جمعی از معاونان و مدیران این سازان، آیین نمادین کاشت یک اصله نهال برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در حاشیه این مراسم، مدیر خدمات شهری و روستایی این سازمان گفت: در نیمه دوم سال جاری بیش از ۱۰هزار اصله درخت و ۳۵۰هزار بوته گل فصلی در عرصه‌های مختلف فضای سبز جزیره قشم شامل میادین، بلوارها، خیابان‌های اصلی و پارک‌های شهر قشم، درگهان و برخی روستاهای جزیره کاشت گردیده است.

فرج طهماسبی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا پایان امسال بیش از ۱۰۰نفر نخل در بلوارهای شهرهای قشم و درگهان و برخی از سایت‌های گردشگری جزیره ازجمله اسکله کندالو و جزایر ناز کاشته می‌شوند.

وی افزود: مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم با راه‌اندازی مرکز تولیدات گیاهی در باغ موزه گیاه شناسی قشم جهت تولید بیش از یک میلیون انواع نهال در طول سال، نهضت توزیع نهال رایگان را بین مردم، سازمان‌ها و نهادها دنبال کرده است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری روز ملی درختکاری به مانند سنوات گذشته صورت گرفته بود، اما در پی انتشار ویروس کرونا و نگرانی از انتقال آن، برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط این مدیریت لغو گردید.

به گفته طهماسبی؛ ترویج فرهنگ توسعه فضای سبز، صیانت از محیط زیست و اشاعه درختکاری در روز درختکاری و هفته منابع طبیعی (۱۵ تا ۲۱اسفند) از اهداف مهم مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در این جزیره است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات و فعالیت‌های هفته منابع طبیعی و روز درختکاری سال جاری با رویکرد فرهنگ‌سازی در زمینه حفاظت از عرصه‌های فضای سبز شهری با مشارکت مردم و از طریق شبکه‌های مجازی و رسانه‌های ارتباط جمعی پیگیری می‌شود.