معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد:

کیش، میزبان رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه کشور

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: رویداد بزرگ بازار پول و سرمایه کشور با مشارکت گسترده دستگاه‌های اقتصادی دولتی و بخش خصوصی، آبان‌ماه سال جاری در جزیره کیش برگزار می‎شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ناصر آخوندی با اعلام خبر فوق افزود: یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور به همراه نشست‎های تخصصی در قالب رویداد کیش اینوکس‌۲۰۱۹ از ۲۷آبان تا ۳۰آبان در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش و مرکز بین‌المللی همایش‎های کیش به مدت ۴روز برگزار می‎‌شود.

وی ادامه داد: در فاصله کمتر از ۲ماه مانده تا برگزاری این رویداد تاثیرگذار، حضور بیش از ۲۵۰مجموعه، سازمان، بنگاه و شرکت در کیش اینوکس امسال قطعی شده است.

آخوندی با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش دستگاه‌های حاکمیتی در زمینه رونق تولید، گفت: برگزاری ۲۵همایش و نشست تخصصی با محورهای مختلف معرفی فرصت‎های سرمایه‌گذاری در کشور و نیز معرفی قابلیت‎ها و ظرفیت‎های عظیم در بازار پول و سرمایه با هدف همگرایی و هم‌افزایی دست‌اندرکاران اقتصادی در تقویت توان کشور و کاهش وابستگی‎ها طراحی شده است.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه اظهار داشت: رویداد امسال، با دو محور اصلی داخلی و خارجی و با حضور مسئولان، مقامات، مدیران، کارشناسان و سخنرانان برجسته اقتصادی کشور برگزار می‎شود. در محور داخلی، موضوع رونق تولید و نقش بازار سرمایه در افزایش تولید ملی و در محور خارجی، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه، همجوار و هدف؛ به عنوان رویکردهای اصلی دنبال می‎شوند.

وی با اشاره به این که جزیره کیش به عنوان یک منطقه آزاد اقتصادی دارای مزیت‌های فراوانی برای گرد هم آمدن و برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های تخصصی است، گفت: معرفی قابلیت‌های نهادهای مالی، توانمندی‌ها و دستاوردهای بازار سرمایه، پول و بیمه کشور، کمک به تشکیل سرمایه در اقتصاد ملی، افزایش ظرفیت‌ها برای رقابت بازار پول و سرمایه کشور با بازارهای مشابه منطقه و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های کلان ملی، جلب مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، ارائه جدیدترین روش‌های تامین مالی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری و تبادل اطلاعات فنی و تجاری بین سرمایه‌گذاران و مجریان طرح‌های سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اهداف میزبانی و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری این رویداد بزرگ است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو)، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، اتاق بازرگانی ایران، اتاق بازرگانی تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بسیاری از نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی از حامیان و مشارکت کنندگان در این رویداد هستند.

لازم به ذکر است، در ۵سال گذشته برگزاری این رویداد، بیش از ۱۴۰۰شرکت داخلی و خارجی  حضور داشته و حدود ۳۸۰۰۰مسئول، مدیر، صاحب‌ نظر، فعال بازار، کارشناس و علاقه‌مند به حوزه اقتصادی از این رویداد بازدید داشته‌اند.

برگزاری بیش از ۱۱۰نشست تخصصی و همایش بین‌المللی، برگزاری بیش از ۴۵۰ملاقات تجاری و عقد بیش از ۱۷۰قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های داخلی و خارجی، این رویداد را به یکی از بزرگترین رویداد‌های اقتصادی کشور و باکیفیت‌ترین رویداد جزیره کیش تبدیل کرده است.