کیش می‌تواند پایگاه بسیار خوبی برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در جزیره کیش و استفاده بهینه از ظرفیت دریا، گفت: زیرساخت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در کیش تا حد زیادی فراهم شده است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری افزود: دریا سرمایه ارزشمندی است، باید به ظرفیت‌های آن به نحو صحیح پرداخته شود، […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در جزیره کیش و استفاده بهینه از ظرفیت دریا، گفت: زیرساخت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در کیش تا حد زیادی فراهم شده است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، غلامحسین مظفری افزود: دریا سرمایه ارزشمندی است، باید به ظرفیت‌های آن به نحو صحیح پرداخته شود، اما متاسفانه ما در کشورمان از این ظرفیت استفاده چندانی نمی‌کنیم و تاکنون بیشتر هنرمان این بوده است که امکان سرگرمی و تفریحات آبی برای مردم فراهم کنیم.

مظفری گفت: دریای عمان و خلیج فارس یک گذرگاه تاریخی و نیز منبع لایزال و خدادادی است که در اختیار ما قرار دارد و باید با فراهم کردن زمینه‌های لازم، از ظرفیت‌های آن حداکثر استفاده را ببریم.

وی به ایجاد پژوهشکده محیط زیست در کیش اشاره کرد و گفت: با دانشگاه تهران مذاکراتی انجام شده که این پژوهشکده به محیط زیست دریایی تغییر پیدا کند تا بتوانیم منطقه را به طور کامل پوشش دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین ضمن اعلام آمادگی برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این منطقه، گفت: امیدواریم با حضور آنان بتوانیم مطالعات گسترده‌ای هم در زمینه ظرفیت‌های دریا در قالب این پژوهشکده داشته باشیم.

مظفری به ایجاد فضای مناسب برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در کیش اشاره کرد و اظهار داشت: ما تقریبا بهترین فضا و امکانات را شامل یک ساختمان ۱۱طبقه مهیا کرده‌ایم تا در اختیار آنان قرار گیرد.

وی همچنین از انجام مذاکراتی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز با دانشگاه‌ها ازجمله صنعتی شریف، آزاد اسلامی، تهران، علم و صنعت و امیرکبیر خبر داد که هدف از آن بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های موجود است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، این جزیره می‌تواند پایگاه بسیار خوبی برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان با محوریت موضوعات مهم منطقه ازجمله دریا و ظرفیت موجود در آن باشد و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است.

مظفری سهولت رفت و آمد و تعامل با طرف‌های خارجی را ازجمله مزیت‌های این منطقه اعلام کرد و افزود: به عنوان متولیان کار در جزیره کیش، وظیفه قانونی، علمی و ملی خود می‌دانیم که زیرساخت را فراهم کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز شتاب‌دهنده، رشد و استارتاپ‌ها که ایده دارند و یا درصدد اجرای ایده هستند، در این منطقه به فعالیت بپردازند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره مهم‌ترین موانع فراروی استفاده نکردن از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در بهره‌برداری از سرمایه ارزشمند دریا، گفت: زیرساخت برای کارهای شرکت‌های دانش‌بینان فراهم نبوده است، اما ما توانستیم آن را تا حد زیادی فراهم کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های ما از بهترین برندهای کشور هستند ولی مانند سایر دانشگاه‌های کشور فقط به آموزش می‌پردازند، در صورتی که باید به موضوعاتی مانند کارآفرینی، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها یا سرای نوآوری بیشتر توجه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: خوشبختانه نسل جوان بسیار متعهد و جوان ارزشمندی در کشور داریم که ایده‌های خیلی خوبی دارند و اگر ما برای خیلی از آنان امکانات فراهم نکنیم، نباید توقع داشته باشیم در کشور بمانند.