مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت:

صنعت گردشگری، تضمین کننده توسعه اقتصاد کشور

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: گردشگری به عنوان یک صنعت سبز و پاکیزه، جزء اقتصادی‌ترین صنعت‌های جهان به حساب می‌آید و ارتقای این صنعت، توسعه اقتصاد کشور و جزیره را تضمین می‌کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در جلسه گرامیداشت هفته گردشگری با مجموعه مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ضمن تبریک این هفته به فعالان عرصه گردشگری جزیره بیان داشت: گردشگری به واسطه زودبازده بودن و نیاز به سرمایه‌گذاری اندک، فراگیری و ثبات، گزینه مناسبی برای توسعه اقتصاد کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های قوانین حاکم بر مناطق آزاد کشور ادامه داد: تیم گردشگری قشم در چهار سال گذشته در کنار اهداف سازمانی، عملکرد رو به رشدی ارائه داده است.

مومنی بر لزوم تهیه سند راهگشا در حوزه گردشگری جزیره تاکید کرد و گفت: گردشگری قشم باید در مسیری هدفمند و با برنامه حرکت کند تا توسعه جوامع محلی به صورت متوازن رخ دهد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، هزینه ایجاد یک شغل در حوزه گردشگری یک هزارم هزینه اشتغال‌زایی در صنعتی مانند پتروشیمی است و با توجه به تقاضای بازار و گستره بالای اشتغال، تنها بخشی است که می‌تواند ضامن چرخش اقتصاد آینده قشم باشد.

 

گردشگری متفاوت، عاملی در جذب گردشگر

مومنی پیشرفت قابل توجه جزیره را در زمینه‌های مختلف حمل و نقل، هتلینگ و راه‌ها برشمرد و گفت: برای موفقیت در جلب گردشگر، نیاز به تولید سلیقه و ارائه عملکرد متفاوت است. وقتی می‌توانیم مسافر را به گردشگر تبدیل کنیم که کار متفاوت و باکیفیت نسبت به سایر مناطق ارائه دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت گردشگرپذیر جزیره، عضویت در جامعه جهانی گردشگری و داشتن ظرفیتی به نام ژئوپارک جهانی قشم، در همه زمینه‌ها از حمل و نقل گرفته تا خدمات عمرانی نیازمند تعاملات بیشتر با بخش گردشگری هستیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، یکی از مهم‌ترین اصول در معرفی موفق صنایع‌دستی را کیفیت و بسته‌بندی دانست و بیان کرد: شعار امسال ما ارتقای کیفیت گردشگری است که برای تحقق آن تغییرات زیادی در حال انجام است که ورود به حوزه برندسازی، بسته‌بندی و درجه‌بندی اماکن اقامتی و خدماتی بخشی از این اقدامات می‌باشد.

مومنی همچنین بر افزایش استقبال گردشگران از جزیره طی سه سال گذشته تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایط حاضر که اقبال عمومی برای سفر به خارج از کشور کاهش یافته، با ایجاد جذابیت‌های متنوع باید سهمی از سبد سفر خانوارهای ایرانی را به خود اختصاص دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان سخنان خود خطاب به مجموعه مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: پاسخگویی و ایجاد ارتباط موثر با ارباب‌رجوع در راس سیاست‌های کاری سازمان منطقه آزاد قشم است و حفظ کرامت مراجعه‌کنندگان، باعث توسعه گردشگری در بخش خصوصی می‌شود.