گردشگری به شناسه اصلی توسعه جزیره قشم تبدیل شده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از بدل شدن گردشگری به شناسه اصلی این جزیره به عنوان اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار در راستای شناساندن ارزش‌های جمعی حوزه گردشگری قشم نام برد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در آئین اعطای درجه به ۲۶هتل قشم در سالن‌ مرکز بین‌المللی رشد، اعلام کرد: استانداردسازی اماکن اقامتی قشم […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از بدل شدن گردشگری به شناسه اصلی این جزیره به عنوان اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار در راستای شناساندن ارزش‌های جمعی حوزه گردشگری قشم نام برد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، حمیدرضا مومنی در آئین اعطای درجه به ۲۶هتل قشم در سالن‌ مرکز بین‌المللی رشد، اعلام کرد: استانداردسازی اماکن اقامتی قشم برای نخستین‌ بار در کشورمان براساس ویرایش‌۲۰۱۶ کشور فرانسه ارزیابی شده است.

وی افزود: ارتقای سطح کیفی خدمات اماکن‌ اقامتی قشم و همسان‌سازی آن با استانداردهای روز جهانی هدف اصلی ما در این منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت‌های فراوان تاریخی و طبیعی حوزه گردشگری در قشم، اظهار کرد: وجود هتل‌های منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی، نقش مهمی در جذب و ماندگاری گردشگران دارد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم برای درجه‌بندی اماکن اقامتی، تلاش گسترده و ارزشمند و در عین حال تاثیرگذاری انجام داده است.

مومنی تصریح کرد: اگر از ابتدای ساخت مراکز اقامتی در قشم بر رعایت استانداردها تاکید شده بود، راه دشواری که اینک پیموده‌ایم را خیلی پیشتر طی کرده بودیم و امروز ضریب اشغال این اماکن در حد بسیار مطلوب‌تری بود، اما همین حالا هم به روزهای بهتر و ارزشمندتر گردشگری قشم بسیار امیدواریم.

او گفت: با ارتقای سطح کیفی خدمات در اماکن اقامتی استاندارد و معرفی این ظرفیت‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی می‌توان شمار بیشتری توریست از نقاط مختلف جهان را به این جزیره جذب کرد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته شاهد تغییر نگاه مسافران جزیره از خرید ارزان به بازدید از ظرفیت‌های کم‌نظیر گردشگری و افزایش زمان‌ ماندگاری آنان در این‌ جزیره بوده‌ایم.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد تفریحات متنوع گردشگری در قشم، گفت: افزایش تفریحات، تکمیل و توسعه زنجیره ارزش‌های گردشگری و ارزان‌سازی سفرها به قشم از سیاست‌هایی است که با همکاری فعالان اقتصادی به ویژه در حوزه گردشگری باید به آن برسیم.

مومنی کسب نشان درجه یک تا چهار و همچنین دو نشان هتل بوتیک به ۲۶واحد اقامتی قشم را نشانه موفقیتی بزرگ در حوزه گردشگری این منطقه برشمرد و از صاحبان این اماکن خواست برای ارتقای ستاره‌های خود بیش از پیش تلاش کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین گفت: راه‌اندازی خط هوایی مسقط و دوحه به قشم هم در دستور کار قرار دارد و از هفته آینده خط کشتیرانی خصب به قشم دوباره فعال خواهد شد.

بنا به این گزارش، قرار است هتل آپارتمان‌های قشم نیز از هفته آینده براساس ارزیابی ارزیابان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور درجه‌بندی شوند.

هم‌اینک در قشم ۴۶هتل با یکهزار و ۶۹۵اتاق و پنج هزار و ۵۴۷تخت، ۱۸هتل آپارتمان با ۲۵۶اتاق و ۹۴۲تخت، ۱۶مهمانپذیر با ۱۷۱اتاق و ۶۱۹تخت و سه پانسیون با ۱۹اتاق و ۵۶تخت به گردشگران خدمات‌ می‌دهند.