گردشگری کشاورزی در منطقه آزاد ماکو توسعه می‌یابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در نشست بهره‌برداری پایدار از شبکه آبیاری و زهکشی کرم‌آباد گفت: برنامه‌ریزی توسعه‌ای منطقه طوری شکل می‌گیرد که برداشت محصولات کشاورزی منطقه به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شود و قطعا در جذب توریسم موثر است. غلامرضا سلیمانی با اذعان بر اینکه برداشت انوع میوه‌ها از باغات و جشن شکرگزاری در منطقه […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در نشست بهره‌برداری پایدار از شبکه آبیاری و زهکشی کرم‌آباد گفت: برنامه‌ریزی توسعه‌ای منطقه طوری شکل می‌گیرد که برداشت محصولات کشاورزی منطقه به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شود و قطعا در جذب توریسم موثر است.

غلامرضا سلیمانی با اذعان بر اینکه برداشت انوع میوه‌ها از باغات و جشن شکرگزاری در منطقه آزاد ماکو بهانه برای گردهمایی علاقه‌مندان به صنعت توریسم تبدیل شده، افزود: استفاده از علوم نوین و آخرین دستاوردهای علمی در حوزه کشاورزی می‌تواند در تقویت و رشد صنعت گردشگری حائز اهمیت باشد.

وی افزود: زیرساخت‌های سخت‌افزاری در منطقه آزاد ماکو ایجاد شده، ولی در بحث نرم‌افزاری باید ریل‌گذاری صحیح صورت گیرد.

سلیمانی بکارگیری سیستم‌های هوشمند در بخش کشاورزی با رویکرد بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای افزایش بهره‌وری تولید و کاهش مصرف انرژی در بخش کشاورزی را بسیار پر اهمیت دانست و افزود: به اذعان بسیاری از صاحب‌نظران، این منطقه یکی از مناطق نجات‌بخش حوزه کشاورزی ایران است و در صورت سیاست‌گذاری درست در بخش کشاورزی ماکو، کل کشور از خدمات آن بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به شهر هوشمند نیازمند زیرساخت‌هایی چون ارتباطات هوشمند، انرژی، امنیت هوشمند و کسب و کار هوشمند هستیم، تصریح کرد: در سفری که به مرسین ترکیه داشتیم استفاده از تکنولوژی‌های جدید تحول شگرفی در بهره‌وری بخش کشاورزی آن منطقه ایجاد کرده است، بدون شک استفاده از فناوری‌های نوین در تقویت و پایداری اقتصاد کشاورزی ایران غیرقابل انکار است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: از آنجا که این منطقه یکی از قطب‌های مهم کشاورزی کشور به شمار می‌رود، می‌طلبد با استفاده از امکانات و ماشین‌آلات جدید در عرصه کشاورزی، شاهد کسب درآمد بیشتر کشاورزان و افزایش میزان تولید و همچنین کاهش مصرف آب باشیم.