گشایش دفتر همکاری‌های مشترک کیش و موسسه فرهنگی اکو

دفتر همکاری‌های مشترک کیش و موسسه فرهنگی اکو کار خود را در جزیره کیش آغاز کرد. به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این مراسم که با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو، احمد قربانف سفیر ترکمنستان، رفعت مسعود سفیر پاکستان، اسکات اورازبی سفیر قزاقستان در ایران، شیخ […]

دفتر همکاری‌های مشترک کیش و موسسه فرهنگی اکو کار خود را در جزیره کیش آغاز کرد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در این مراسم که با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدمهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو، احمد قربانف سفیر ترکمنستان، رفعت مسعود سفیر پاکستان، اسکات اورازبی سفیر قزاقستان در ایران، شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش و جمعی از معاونان، مدیران و مسئولان محلی برگزار شد، مظفری با تقدیر از رئیس موسسه فرهنگی اکو و سفرای حاضر درآیین افتتاح گفت: گشایش دفتر همکاری‌های مشترک کیش و موسسه فرهنگی اکو، زمینه‌ساز افزایش تعامل و توسعه گردشگری است.

وی افزود: اهداف و پتانسیل‌های بسیار خوبی در موسسه فرهنگی اکو وجود دارد و جزیره کیش به پشتوانه ظرفیت‌های خوب، یکی از مناطقی است که می‌تواند در اجرایی شدن این اهداف کمک کند‌. امید داریم با افتتاح این دفتر در جهت تحقق اهداف و ارتقاء همکاری‌ها در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، علمی، ورزشی، هنری، گردشگری، تجاری و صنعتی شاهد دستاوردهای خوبی باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از استقبال خوب سفرای کشورهای ترکمنستان، پاکستان و قزاقستان از راه‌اندازی این دفتر خبر داد و افزود: نمایندگان کشورهای همسایه که عضو موسسه فرهنگی اکو نیز هستند از گشایش این دفتر در جزیره کیش به خوبی استقبال کردند و درخصوص افزایش کارکردهای این دفتر پیشنهادهای ارزنده‌ای ارائه نمودند.

رئیس موسسه فرهنگی اکو نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم‌نامه مشترکی که بین منطقه آزاد کیش و موسسه فرهنگی اکو امضا شده، گفت: به همت دکتر مظفری شاهد فراهم شدن شرایط و اجرای این تفاهم‌نامه هستیم و باتوجه به اینکه منطقه آزاد کیش‌، منطقه‌ای بی‌بدیل است پتانسیل موسسه فرهنگی اکو در برگزاری رویدادهای بین‌المللی‌، امکانی ارزشمند برای همکاری با جزیره کیش در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، موزه‌ها، ژئوپارک‌ها و مباحث مربوط به صلح و خانواده می‌باشد که این حوزه‌ها از مولفه‌های قید شده در تفاهم‌نامه است.

مظاهری تصریح کرد: جزیره کیش‌، اولین منطقه آزادی است که  نسبت به همکاری با موسسه اکو اقدام می‌کند و با افتتاح این دفتر درخصوص اجرای رویدادها و برنامه‌های مشترک با این منطقه آزاد کشور در حال برنامه‌ریزی هستیم.

یادآور می‌شود، ایجاد دفتر همکاری‌های مشترک در جزیره کیش، اسفند سال‌۹۷ در نشست غلامحسین مظفری و محمد‌مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو طرح و مورد بررسی قرار گرفت تا زمینه‌ساز تبادلات فرهنگی و رشد اقتصادی برای کشور و منطقه شود.

شایان ذکر است، موسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری اقتصادی (اکو) است که در سال‌۱۳۷۴ توسط سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه تاسیس شده‌ و مرکز آن در شهر تهران است. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادلات فرهنگی میان ۱۰کشور عضو اکو است.