مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

۲۰شرکت شناورسازی در جزیره قشم فعال هستند

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 20واحد تولید انواع شناور در این جزیره مشغول فعالیت هستند که انواع شناورها، پانتون‌های دریایی، سازه‌های دریایی، سکوهای نفتی و مانند آن را تولید می‌کنند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، ، محمدمهدی برنجی اظهار کرد: با حمایت‌های صورت گرفته از واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های موجود در منطقه آزاد قشم در سال رونق تولید، می‌توان گام‌های مهمی در حوزه اقتصاد منطقه برداشت.

وی ادامه داد: قشم به عنوان بزرگترین جزیره منطقه خلیج فارس و دریای عمان از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی برخوردار بوده و توانسته توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران بخش‌های مختلف اقتصادی را به خود جلب کند.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این منطقه زیرساخت‌های لازم در زمینه حضور صنایع مهم از قبیل شناورسازی شکل گرفته و به واسطه ظرفیت فیزیکی منطقه و موقعیت ژئوپلتیک جزیره، سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی بسیار توجیه‌پذیر است.

برنجی افزود: هر نوع سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت شناور در منطقه آزاد قشم، یک مزیت نهفته در صنایع فراساحلی کشور تلقی می‌شود و سرمایه‌گذاری در این عرصه کاملا توجیه‌پذیر است.

وی تصریح کرد: شناورهای تولید شده در کارخانجات شناورسازی قشم مطابق با قوانین و مقررات ملی و بین‌المللی و همچنین با رعایت استانداردهای مربوطه تحت کلاس موسسات رده‌بندی ایرانی تولید و صادر می‌شوند.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم، با توجه به آینده‌ای که درحوزه امنیت غذایی به ویژه در زمینه شیلات، نفت وگاز و گردشگری برای قشم قابل تصور است، نیاز به صنایع دریایی و دریانوردی بیش از پیش در این جزیره احساس می‌شود.

برنجی خاطرنشان کرد: در صورت تامین منابع مالی لازم و ارائه ارز دولتی به شناورسازی‌های قشم به منظور وارد نمودن مواد اولیه و تجهیزات، روند نوسازی ناوگان مسافری و گردشگری دریایی این منطقه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم در پایان عنوان کرد: برطرف کردن مشکلات حمل و نقل مسافران، کمک به چرخه شیلات، ساخت شناور با استانداردهای جهانی و اشتغال‌زایی برای نیروهای بومی منطقه از اهداف اصلی واحدهای شناورسازی فعال در جزیره قشم است.