احداث کشتارگاه صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیارد ریالی
احداث کشتارگاه صنعتی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیارد ریالی

اولین کشتارگاه صنعتی منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیارد ریالی و با اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰نفر، احداث می‌شود. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل کشتارگاه صنعتی آرمان ارس با اعلام این خبر گفت: عملیات احداث اولین کشتارگاه صنعتی منطقه آزاد ارس از ۳ماه گذشته آغاز شده و این کشتارگاه در بهار‌۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد. امیر […]

اولین کشتارگاه صنعتی منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیارد ریالی و با اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰نفر، احداث می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مدیرعامل کشتارگاه صنعتی آرمان ارس با اعلام این خبر گفت: عملیات احداث اولین کشتارگاه صنعتی منطقه آزاد ارس از ۳ماه گذشته آغاز شده و این کشتارگاه در بهار‌۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.

امیر آتش‌باری افزود: با بهره‌برداری از کشتارگاه صنعتی ارس، شاهد اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰نفر در این واحد صنعتی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: این واحد صنعتی با ظرفیت ۵۰۰راس دام سبک شامل گوسفند و ۵۰راس دام سنگین شامل گوساله و گاو برای هر شیفت کاری فعالیت خواهد کرد و این توان را داریم که تا ۳شیفت در هر روز فعالیت کنیم.

آتش‌باری با اشاره به اهداف احداث کشتارگاه صنعتی در منطقه آزاد ارس، تصریح کرد: ارائه گوشت سالم، بهداشتی و براساس بالاترین استانداردهای دامپزشکی در منطقه آزاد ارس و استان آذربایجان شرقی ازجمله اهداف راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی آرمان ارس است.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه صنعتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۲۰۰میلیارد ریال احداث می‌شود و بخش مجهزی برای بسته‌بندی انواع محصولات گوشتی و دامی نیز در این مجموعه در نظر گرفته شده است.

آتش باری با اشاره به اینکه علاوه بر گوشت شقه شده، انواع فرآورده‌های گوشتی و دامی به عنوان محصول این کشتارگاه عرضه خواهد شد، افزود: فرآوری سایر قسمت‌های دام همچون روده، پودر خون و پودر استخوان که مصرف صنعتی، پزشکی و غذایی دارند در این مجتمع صورت خواهد گرفت و این محصولات برای ارزآوری بیشتر به کشورهای مختلف جهان صادر می‌شود.

آتش‌باری در ادامه گفت: برای نمونه روده دام به عنوان یک محصول ارزآور و صادراتی، در تولید نخ بخیه کاربرد دارد و می‌توانیم با سایزبندی، شستشو و بسته‌بندی، این محصول را  به کشورهای اروپایی صادر کنیم.

مدیرعامل کشتارگاه صنعتی آرمان ارس، اولویت اولیه فعالیت این کشتارگاه را توسعه صنعت دامپروری منطقه عنوان کرد و گفت: با داشتن یک کشتارگاه تمام صنعتی، دامپروری‌های مستقردر منطقه می‌توانند به توسعه فعالیت‌های خود پرداخته و از فروش و ذبح محصولات خود به بهترین شکل و مناسب‌ترین قیمت اطمینان داشته باشند.