نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

افزایش مناطق آزاد شرایط اقتصادی فعلی کشور را بهبود می‌بخشد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رییس و نمایندگان مجلس برای تصویب لایحه ایجاد ۸منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی قدردانی کرد و گفت: انتظار می‌رود شورای نگهبان با توجه به وضعیت اقتصادی کشور با این لایحه موافقت کند.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، احمد انارکی محمدی در نشست علنی (سه‌شنبه، ۲۶آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، از مسئولانی که برای ارتقای بزرگترین روستای استان کرمان به شهر کمک کردند تشکر کرد و گفت: تقاضا دارم ارتقای سایر بخش‌ها و روستاهایی که در گذشته پیگیری‌های لازم در مورد آنها انجام شد در دستورکار قرار گیرد.

انارکی محمدی از سفر مرتضی بانک مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به استان کرمان و شهر رفسنجان، تشکر کرد و خطاب به ایشان افزود: در هفته گذشته بخشی از بزرگترین مرکز دیتای سنتری که سال گذشته کلنگ‌زنی شده بود افتتاح شد؛ می‌طلبد دستور تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقصادی رفسنجان که نیاز اساسی و فوری مردم به شمار می‌رود و انجام مقدمات احداث پست برق صد مگابایتی، بزرگترین کارخانه فولاد ضدزنگ کشور و احداث پیست موتورسواران سنگین در منطقه ویژه رفسنجان مورد توجه قرار گیرد.

وی از رئیس و نمایندگان مجلس برای تصویب لایحه ایجاد ۸منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی، اصلاح محدوده ۲منطقه آزاد تجاری-‌صنعتی و چند منطقه ویژه اقتصادی تشکر کرد و گفت: مقرر شد که در شهرستان انار هم منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود که انتظار می‌رود شورای نگهبان با توجه به وضعیت اقتصادی کشور با این موضوع  و لایحه مذکور موافقت کند.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی از وزیر راه و شهرسازی برای توجه و نگاه ویژه به جوانان تشکر کرد و گفت: می‌طلبد به اختصاص زمین برای شهرستان‌های رفسنجان و انار توجه شود و پروژه غیرهمسطح شهر انار در جاده تهران که پس از ۱۰سال امروز مراحل پایانی آن در حال انجام است پیش از ۲۲بهمن‌ماه اجرا شود.

انارکی محمدی خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود: نیاز است ادامه کار جاده نور-‌رفسنجان-‌نوقات و انار که ۸کیلومتر آن آماده افتتاح و مطالبه ۴۰ساله مردم منطقه است سریع‌تر انجام و جاده بافق به بندرعباس افتتاح شده و همچنین دوبانده کردن جاده رفسنجان به داوران که یکی از جاده‌های پرخطر بود و با پیگیری‌ها عرض جاده شانه‌سازی و اقدامات خوبی انجام شد مورد توجه قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ساخت زیرگذر کشتکویه و پل دره دُر مطالبه جدی مردم است که به مناقصه رفته و می‌طلبد سریع‌تر انجام شوند و همچنین احداث جاده رفسنجان به پاقلعه و شهر بابک که مسیر مردم پاقلعه را ۴۰کیلومتر نزدیک می‌کند مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر و مسئولان راه و شهرسازی یادآور شد: ضروری است به جاده امین شهر و انار که به مدت یک سال است به دلیل نبودن قیر بلاتکلیف مانده سریع تر تعیین تکلیف شود.