نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت:

اقتصاد مقاومتی در ارس تجلی یافته است

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ارس مصداق بارز عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم بهره‌برداری از بخش اول پروژه‌های سرمایه‌گذاری، تولیدی و ورزشی هفته دولت منطقه آزاد ارس، افزود: تنها راه نجات کشور، حرکت به سمت رونق تولید داخلی است و مسیری که منطقه آزاد ارس در این زمینه در پیش گرفته است، نشان‌دهنده عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.

آیت‌الله آل‌هاشم گفت: فعالیت‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران منطقه آزاد ارس نیز هم پای مسئولان منطقه به منویات مقام معظم رهبری لبیک گفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس از ابعاد مختلف دارای اهمیت است، گفت: بیشتر پروژه‌هایی که امروز در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری رسیده است، در مدت زمان اندکی بین ۲ تا ۳ماه احداث شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: کمک به تسریع در راه‌اندازی واحدهای تولیدی، موضوعی است که باید جدی گرفته شود و اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد ارس باید الگویی برای تمام کشور باشد.

آیت‌الله آل‌هاشم، تاکید کرد: واحدهای افتتاح شده امروز توسط سرمایه‌گذارانی احداث شده‌اند که قبلا واردکننده و فروشنده همین محصولات بودند.

وی ادامه داد: تخصص در حوزه فعالیت و شناخت از بازارهای داخلی و خارجی محصولاتی که تولید می‌شود، در موفقیت واحدهای افتتاح شده موثر خواهد بود.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افتتاح سالن ورزش‌های سنتی و زورخانه ارس، گفت: اهتمام سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه توسعه ورزش و توجه به ورزش‌های باستانی و سنتی شایسته تقدیر است.

آیت‌الله آل‌هاشم در پایان گفت: دشمنان کشور بدانند که تحریم‌ها ما را مقاومتر می‌کنند و به برکت همین تحریم‌ها، از واردکننده به تولید‌کننده بسیاری از محصولات تبدیل شده‌ایم.

گفتنی است، درمرحله نخست افتتاح پروژه‌های سرمایه‌گذاری به مناسبت هفته دولت؛ ۷پروژه صنعتی، گردشگری، ورزشی و عمرانی از بین ۲۷پروژه آماده افتتاح منطقه آزاد ارس به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید.