با حضور معاون رئیس‌جمهور صورت گرفت:

برگزاری نشست بررسی طرح‌های ویژه گردشگری منطقه آزاد چابهار

نشست بررسی پروژه‌های گردشگری منطقه آزاد چابهار با حضور رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با هدف تسریع روند تکمیل این طرح‌ها برای استفاده گردشگران برگزار شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، پیرو تفویض اختیار علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، وی به همراه جمعی از معاونین این سازمان در نشست بررسی طرح‌های گردشگری چابهار حضور یافت.

این نشست که با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی و با هدف بررسی پروژه‌های گردشگری چابهار و تسریع روند تکمیل این طرح‌ها برای استفاده گردشگران برگزار شد، طرح‌های گردشگری منطقه آزاد چابهار مانند پروژه پیکره ششم گردشگری و دو هزار و ۱۰۰هکتاری گردشگری منطقه، مجموعه گردشگری شهباز، مجموعه گردشگری بلوچ، مجموعه گردشگری لیپار و مجموعه گردشگری و ورزشی پیلبند مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

علی‌اصغر مونسان در این نشست با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ایم، گفت: منطقه آزاد چابهار ظرفیت‌های خوبی دارد و باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی همچنین افزود: بزرگ‌ترین مزیت چابهار دریا و ساحل بی‌نظیر آن است؛ لذا پروژه‌هایی را باید اجرا کرد که گردشگر برای سفر به چابهار تمایل پیدا کند و مدت حضور گردشگر در چابهار افزایش یابد.

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تاکید بر انجام پروژه‌های جاذب گردشگری دریایی گفت: کلوپ ورزش‌های آبی یکی از پروژه‌های جاذب گردشگر است که می‌تواند در منطقه آزاد چابهار احداث شود. ضمن این ‌که وجود کوه‌های مریخی نیز یکی دیگر از ظرفیت‌های بی‌نظیر در چابهار است و باید بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت رونق صنعت گردشگری و نقش آن در درآمدزایی و ایجاد اشتغال گفت: خوشبختانه در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان شاهد یک تغییر نگاه هستیم.

احمدعلی موهبتی افزود: شهرها و مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های متنوعی دارند و در این میان چابهار با بهره‌مندی از ظرفیت مهمی به نام دریا، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در این نشست هم‌اندیشی ضمن تشکر از توجه رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استان سیستان و بلوچستان خصوصا چابهار و نگاه ویژه وی به توسعه گردشگری، نگاه جدید و مثبت حاکمیت به چابهار را فرصتی برای پیشرفت‌های بیشتر این منطقه و توسعه زیرساخت های چابهار دانست‌.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای رونق و توسعه گردشگری در سیستان و بلوچستان گفت: برای رونق گردشگری در این استان کمپین ملی راه‌اندازی کرده‌ایم، رسانه‌ها و صداوسیما پای کار آمده‌اند و شاهد یک هم‌گرایی در حوزه رونق گردشگری در این استان هستیم؛ به‌گونه‌ای که بر اساس این کمپین، تعداد زیادی فیلم و عکس از استان سیستان و بلوچستان به دست ما رسیده است.

گفتنی است، در سفر گذشته علی‌اصغر مونسان به منطقه آزاد چابهار، مقرر شد با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و منطقه آزاد چابهار، سه کمپ و کلوپ دریایی، روستای دَرَک، ساحل خلیج تیس و کمپ کوه‌های مینیاتوری به صورت ویژه کار شوند که در نشست روز گذشته نیز این سه طرح مورد بررسی گرفت.