برگزاری دومین همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه انرژی
برگزاری دومین همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه انرژی

دومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی فردا سه‌شنبه 24دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدجواد دهقانی دبیر همایش در این باره گفت: به دنبال اجرای موفق نخستین رویداد در سال گذشته، با حمایت و پشتیبانی مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم، همایش امسال با محوریت ارائه راهکارهای تامین مالی طرح‌ها و پروژه ها در شرایط تحریم و همچنین بررسی چالش‌های اجرایی طرح ها و پروژه های حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی قشم برگزار می‌گردد.

وی با اشاره به ۳۰طرح اجرایی و در دست  اجراء در حوزه پالایشگاهی، نیروگاهی، ذخیره‌سازی، اسکله نفتی و پتروشیمی در منطقه آزاد قشم و تبدیل این نقطه به یکی از قطب‌های انرژی در کشور گفت: قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس، مزایا و ذخایر نفت و گاز عظیمی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را داراست. از این رو، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت، به منظور سهولت در سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی به دنبال رفع موانع و ایجاد تسهیلات برای رونق و پیشرفت حداکثری منطقه است.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه انرژی در ادامه افزود: با توجه به مشوق‌های قانونی سرمایه‌گذاری نظیر معافیت‌های مالیاتی ۲۰ساله، معافیت پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی، صدور ویزا به کشور در مبادی ورودی منطقه آزاد و نیز ویژگی‌های منحصربه‌فرد منطقه آزاد قشم برای سرمایه‌گذاران ازجمله دسترسی به بازار گسترده منطقه، حمل و نقل مناسب، دسترسی به منابع خوراک و نیروی کار ماهر، همه تلاش‌ها برای رونق و آبادانی این منطقه استراتژیک از کشور به کار گرفته می‌شود.

دبیر دومین همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم  در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی افزود: در همایش فردا، مقامات، مسئولان، صاحب‌نظران، مدیران و کارشناسان درخصوص ابعاد توسعه پایدار در قشم با محوریت توسعه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، تنگناها و چالش‌ها، مزیتها و فرصت‌ها و نیز راهکارهای تامین مالی طرح‌ها در شرایط تحریم در قالب ایراد سخنرانی، حضور در پنل‌های تخصصی به ایراد نظر و بیان دیدگاه‌های کارشناسی می‌پردازند.

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه انرژی اظهار امیدواری کرد: همایش دوم در سال رونق تولید با ایجاد ترغیب ملی جهت اتکاء افزو‌ن‌تر به دانش مهندسی و توان اجرایی کارشناسان و متخصصان، کشور پیشبرد سریع‌تر امور و فعالیتهای توسعه‌ای در منطقه آزاد قشم محقق شود.