جزیره کیش میزبان هنرمندان و پیشکسوتان سینمای ایران

اولین دوره‌ جشنواره فیلم «سینما تورز» با حضور هنرمندان و پیشکسوتان سینمای کشورمان دوشنبه ۸مرداد در جزیره کیش آغاز گردید.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، نخستین دوره جشنواره فیلم سینما تورز از ۸ تا ۱۰مرداد در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گفته رضا رشیدپور رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم سینما تورز، رونق صنعت گردشگری، معرفی جاذبه‌های طبیعی و تفریحی کیش و شهرسازی پیشرفته این جزیره زیبای مرجانی در سطح ملی و بین‌المللی، فعالیت‌های زیست محیطی و فرهنگ‌سازی در حوزه حفظ میراث طبیعی و باستانی ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره در کیش است.

رشیدپورکه از مجریان خوب و مطرح کشوراست، با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند جزیره کیش برای توسعه صنعت گردشگری کشور گفت‌: ایده برگزاری این جشنواره از چند سال قبل شکل گرفت‌. همان طورکه شهر کن در فرانسه تبدیل به پایگاه سینمایی جهان شده که علاوه بر جنبه‌های گردشگری، به عنوان یک پایگاه فرهنگی هم نزد هنرمندان دنیا جایگاه ویژه دارد، جزیره کیش نیز می‌تواند با برگزاری جشنواره گردشگری سینمای ایران، جاذبه‌های گردشگری این منطقه و تمامی شهرهای سرزمین پهناور ایران را به خوبی معرفی کرده و به رونق گردشگری کشور کمک کند.

وی با بیان اینکه این جشنواره را بخش خصوصی برگزار می‌کند و یکی از شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری در جزیره کیش حامی مالی برنامه است، از حمایت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در جهت برگزاری پربار این جشنواره قدردانی کرد.

گفتنی است، این جشنواره با حضور هنرمندانی همچون بهرام رادان، هانیه توسلی، پیمان معادی، حبیب رضایی، بابک حمیدیان، میلاد کی‌مرام، مهدی پاکدل، مینا ساداتی، کیومرت پوراحمد، بهناز جعفری، مهرداد صدیقیان، شقایق فراهانی، نرگس آبیار، گوهر خیراندیش، آزیتا موگویی، امین تارخ، محمدرضا شریفی‌نیا، مهراب قاسم‌خانی، محمدعلی باشه‌آهنگر و مسعود رایگان در هتل‌های ویدا، کوروش و مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است در آیین اختتامیه این جشنواره در کنار قدردانی از فیلم های شاخص اکران شده در سال ۹۷که رویکردی متفاوت از جلوه‌های زیبایی‌شناسی ایران‌زمین ارائه داده‌اند، از علی نصیریان، رضا کیانیان و محمود کلاری سه چهره‌ ماندگار سینمای کشورمان تجلیل می شود.