وزیر اقتصاد: امکان ترخیص نسیه از گمرکات فراهم شد

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: امکان ترخیص به صورت نسیه و با اخذ ضمانتنامه بانکی در گمرکات سراسر کشور فراهم آمده‌ است. به گزارش اخبار آزاد مناطق، مسعود کرباسیان در یادداشتی نوشت: طی چند روز گذشته جلسات، تماس‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری با فعالان بخش‌خصوصی داشتم؛ صاحبان صنایع که بخش مهمی از واردات آنها مربوط […]

وزیر اقتصاد و دارایی تاکید کرد: امکان ترخیص به صورت نسیه و با اخذ ضمانتنامه بانکی در گمرکات سراسر کشور فراهم آمده‌ است.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، مسعود کرباسیان در یادداشتی نوشت: طی چند روز گذشته جلسات، تماس‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری با فعالان بخش‌خصوصی داشتم؛ صاحبان صنایع که بخش مهمی از واردات آنها مربوط به مواد اولیه برای خطوط تولید و حتی ماشین‌آلات است با مشکلات ارزی مواجه شده‌اند که در نهایت مانع از انتقال کالاهایشان به کارخانه‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف وزارت اقتصاد همراهی با صاحبان کسب‌وکار و از همه مهمتر کمک به اشتغال‌‌آفرینی است، اظهار داشت: با توجه به برخی مشکلات پیش آمده، از گمرک خواستم برای جلوگیری از انباشت کالاهای مربوط به خط تولید صنایع و واحدهای تولیدی، نهایت همکاری را با آنها به عمل آورند تا فعالان اقتصادی نسبت به ترخیص درصدی از کالای مورد نیازشان اقدام کنند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: به این ترتیب با ارائه درخواست از طرف صاحب کالا، امکان ترخیص به صورت نسیه و با اخذ ضمانتنامه بانکی در گمرکات سراسر کشور فراهم آمده‌است. 

کرباسیان با بیان اینکه برای تسهیل در فرآیندهای اجرایی نیز اختیارات لازم برای گمرکات سراسر کشور فراهم شده و رئیس گمرک هم به دقت این موضوع را پیگیری می‌کند، تصریح کرد: پیش از این هم گمرک را مکلف کرده بودم بیشترین میزان همکاری با تولیدکنندگان را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه صدای بخش‌خصوصی به ما می‌رسد، خاطرنشان کرد: دولت همراه کارآفرینان است و این رسالت را فراموش نمی‌کند. همانطور که پیش از این هم گفتم، اقتصاد ایران وامدار حضور کارآفرینان سالم و خدمتگزار به اقتصاد ملی است که با سخت‌کوشی به راهشان ادامه می‌دهند.