معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش و هندورابی در نمایشگاه بین‌المللی پول شانگهای

ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری جزایر کیش و هندورابی، در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی پول شانگهای معرفی و برای نهادهای سرمایه گذاری حاضر در نمایشگاه تشریح شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی پول شانگهای که در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر شانگهای چین برگزار شد، شرکت‌های مالی فعال در بازار‌های پول و سرمایه اعم از بانکداری، بیمه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاران اوراق بهادار، معاملات آتی، واسط‌های مالی، کارگزاران فارکس، فلزات گرانبها و مشاوران مالی مستقل حضور داشتند، ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی در جزایر کیش و هندورابی معرفی شد.

زیرساخت‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد کیش، شیوه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی و غیرصنعتی، ثبت شرکت و دریافت مجوز فعالیت اقتصادی به همراه گزیده‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه در زمینه‌های گردشگری سلامت، دریایی و تفریحی، صنعتی و تجاری درقالب کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری جزیره کیش و ۱۳بسته فرصت‌های سرمایه‌گذاری جزیره هندورابی طی نشست‌های متعدد برای علاقه‌مندان معرفی و تشریح شد.

کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری کیش شامل ۴۱زمینه سرمایه‌گذاری است که از میان ۳۶۶ایده اولیه پایش شده و با همکاری چهار شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری عضو کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانکی، طرح‌های توجیهی اولیه این فرصت‌ها به ارزش حدود ۴۰هزار میلیارد ریال تهیه شده است. همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری جزیره هندورابی براساس طرح جامع توسعه پایدار این جزیره شامل ۱۳بسته سرمایه‌گذاری به ارزش بالغ بر ۸۰هزار میلیارد ریال با همکاری شرکت مشاور تهیه شده است.

همچنین، محمد امام نماینده سازمان منطقه آزاد کیش در این نمایشگاه طی نشستی با مدیر برگزاری نمایشگاه پول شانگهای، ضمن معرفی اجمالی جزیره کیش، به ظرفیت‌های پیشرفت و توسعه این منطقه بر‌اساس برنامه راهبردی جزیره کیش ازجمله راه‌اندازی مرکز مالی بین‌المللی و بورس بین الملل کیش پرداخت.

وی در ادامه با اشاره به رویکردهای توسعه محور برنامه‌های استراتژیک سازمان منطقه آزاد کیش در حمایت از سرمایه‌گذاران در این منطقه و امنیت سرمایه‌گذار خارجی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در جزیره کیش و همچنین بسته‌های پیشنهادی جزیره هندورابی را معرفی کرد.

در این نشست نماینده شرکت بهران تدبیر کیش، برگزار کننده رویداد کیش اینوکس نیز حضور داشت و با اعلام مجموعه اقدامات صورت گرفته جهت برپایی پاویون شرکت‌های چینی در رویداد کیش اینوکس ۲۰۲۰  که ۱۹ تا ۲۲آبان‌۱۳۹۹ برگزار می‌شود، به بحث و مذاکره درخصوص جزئیات حضور این شرکت‌ها پرداخت.

خانم سیندی ژانگ، مدیر برگزاری نمایشگاه پول شانگهای و مدیر ارشد فروش شرکت‌VNU‌ برگزار‌کننده نمایشگاه پول شانگهای نیز ضمن اعلام علاقه نسبت به راه‌اندازی پاویون شرکت‌های چینی در رویداد کیش اینوکس‌۲۰۲۰ از علاقه‌مندی شرکت‌های چینی فعال در حوزه‌های استخراج رمز ارز، بلاکچین، فین‌تک، صندوق‌های مشترک سرمایه‌گذاری و بورس بین‌الملل برای فعالیت در جزیره کیش خبر داد.

گفتنی است، در این نمایشگاه، مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه بازار سرمایه ازجمله تامین سرمایه نوین، تامین سرمایه سپهر و شرکت رایان هم‌‌افزا نیز حضور داشتند.