پیگیری تعهدات مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در دیدار با وزیر راه و شهرسازی، پیگیر تعهدات مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی در منطقه آزاد ماکو شد.

به گزارش اخبار آزاد مناطق، محمدرضا عبدالرحیمی در دیدار با محمد اسلامی، با اشاره به اینکه تکمیل بخش مهمی از پروژه‌های راه منطقه، مستلزم تامین و تخصیص قیر، خط‌کشی، نصب تابلو، علائم و نیوجرسی از سوی وزارت راه و شهرسازی است، ابراز امیدواری کرد: با دستور وزیر محترم راه و شهرسازی امسال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به تسریع در اجرای موارد مورد تعهد اقدام نماید.

جبران هزینه‌های انجام گرفته درخصوص تامین قیر بخش‌های اجرا شده تسریع در تخصیص ۹هزار تن قیر خارج از سامانه‌های استان ویژه منطقه آزاد ماکو و نیز تسریع در اجرای خط‌کشی، نصب تابلو، علائم و نیو‌جرسی‌های مورد نیاز راه‌ها که مورد تعهد وزارت راه می‌باشد، ازجمله موارد مورد پیگیری در این جلسه بود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین خواستار  تسریع در انجام مناقصه روکش آسفالت مسیر کشمش‌تپه-‌بازرگان شد و خاطرنشان ساخت: لازم است در انجام مناقصه آسفالت جاده مرگنلر-‌پلدشت که تعریض و زیرسازی آن توسط منطقه در حال نهایی شدن است، تسریع شود.

عبدالرحیمی در ادامه این دیدار، به تفویض اختیارات ادارات زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی به سازمان منطقه آزاد ماکو مطابق قانون تاکید کرد وگفت: مطابق با ماده‌۱۱ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، صدور مجوز برای انجام هر نوع فعالیت اقتصادی مجاز، ایجاد بنا و تاسیسات و تصدی انواع مشاغل توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در محدوده منطقه فقط در اختیار سازمان منطقه آزاد است. ضمن آنکه طبق بند ماده‌۶۵ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه مصوب بهمن‌ماه‌۹۵ مجلس، مدیران سازمان‌های مناطق آزاد، به نمایندگی از طرف دولت بالاترین مقام دولت در منطقه تعیین و کلیه وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های دستگاه‌های مستقر در این مناطق نیز را به ایشان منتقل شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ماکو در چهارچوب قوانین مذکور و رعایت استانداردهای مدنظر نظام حمل و نقلی کشور نسبت به صدور مجوز کاربری‌های همجوار راه‌های اصلی و مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی اقدام می‌کند، تصریح کرد: در راستای اجرای قانون تسهیل فضای کسب و کار برای مردم و اجتناب از هرگونه دیوانسالاری مضاعف که ماهیت ذاتی مناطق آزاد است، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همکاری لازم در این ارتباط را نیز انجام دهد تا از هرگونه موازی‌کاری خودداری شود.

گفتنی است، در این دیدار، وزیر راه و شهرسازی دستور مساعد برای درخواست‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو درخصوص پروژه‌های راه و شهرسازی منطقه آزاد ماکو را صادر کرد.