کمیسیون برنامه و بودجه موافق تصویب منطقه آزاد در کردستان است

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان بانه که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این شهرستان تشکیل شد، گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری بانه-‌مریوان جزء آرزوها و مطالبات مردم این منطقه است. نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای […]

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان بانه که با حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در این شهرستان تشکیل شد، گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری بانه-‌مریوان جزء آرزوها و مطالبات مردم این منطقه است.

نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم تلاش و همت جمعی نمایندگان برای تصویب این منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در استان کردستان، عنوان کرد: شناختی از اثرات ملی و بین‌المللی منطقه آزاد بانه-‌مریوان داشتیم، ولی در این سفر پی به نکات جدیدی بردیم.

وی با اشاره به اینکه متوجه دلیل مخالفت عده‌ای با تصویب منطقه آزاد تجاری بانه-مریوان شدیم، اظهار داشت: این مخالفان منطقه آزاد بانه-‌مریوان را رقیبی برای سایر مناطق آزاد کشور می‌دانند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیدگاه ما حول منافع ملی این مسئله است و قول جمع‌آوری رای کافی برای تصویب این لایحه دولت را به مردم منطقه به ویژه شهرستان‌های مرزی استان کردستان می‌دهیم.

تاجگردون با اشاره به وضعیت فعلی قاچاق کالا در شهرستان بانه و لزوم توجه به واقعیت‌های روز کشور در این زمینه، بیان کرد: فعالیت و رونق اقتصادی موجود در بانه در مقابل حجم وسیع قاچاق در کشور باید به طور مطلوب نشان داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: ۲۳عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کمیسیون‌های مجلس است، همواره همکار و همراه نمایندگان مردم کردستان در مجلس هستند و برای تصویب لایحه منطقه آزاد بانه-‌مریوان هم تلاش خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: در مجموع نیاز است نسخه‌ای برای توسعه کردستان پیچیده شود و این مهم را در قالب بسته‌های حمایتی قانونی خواهیم دید و انتظار می‌رود که دولت نیز به ظرفیت‌های استان کردستان بیش از گذشته توجه داشته باشد.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه به استان کردستان علاوه بر حضور در شهرستان بانه، در جلسات مختلفی در شهرستان سنندج مرکز استان کردستان نیز شرکت کردند.